PRVNÍ CELOEVROPSKÁ AKCE VE VŠECH JAZYCÍCH EU! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


PRVNÍ CELOEVROPSKÁ AKCE VE VŠECH JAZYCÍCH EU!


www.petice.eu Ještě nikdy nedali úředníci EU občanům příležitost k vyjádření svého názoru na budoucnost Evropy na jednom místě. Tak to pro všechny svobodné občany členských států Evropské unie udělala Strana svobodných občanů (Svobodní).

Od dnešního dne je spuštěna PETICE OBČANŮ STÁTŮ EVROPSKÉ UNIE PROTI PŘIJETÍ LISABONSKÉ SMLOUVY na adrese www.petice.eu

Petice připomíná, že Lisabonská smlouva (LS) je v podstatě již jednou odmítnutou Evropskou Ústavou. Dává EU nové pravomoci na úkor členských států (68x zrušeno právo veta!). Bere členům samostatnou zahraniční, hospodářskou, sociální a energetickou politiku a mnohé další. Státy ztratí kontrolu nad sazbami nepřímých daní.

LS dává EU možnost získávat nové pravomoci a rušit právo veta v dalších oblastech bez další ratifikace: § 48, který (v 7. odstavci) Radě umožňuje, aby dále zvětšovala počet oblastí, kde rozhoduje Brusel. A to BEZ schválení parlamenty či občany jednotlivých členských států, jako tomu bylo dosud!

LS zvětšuje nadvládu nevolených byrokratů: rozšiřuje tzv. “doložku flexibility”, podle níž mohou vydávat závazná rozhodnutí například o obchodních normách pouze úředníci Evropské komise. Takových rozhodnutí je už nyní desetkrát víc, než směrnic, které projednává Evropská rada a Evropský parlament.

LS zmenšuje váhu hlasu zástupců menších zemí v Radě ministrů a zvyšuje váhu hlasu zemí velkých. Tři ze čtyř velkých zemí (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) mohou kdykoli zablokovat jakékoli záměry Evropské komise! Naopak jim stačí sehnat podporu 11 libovolně malých států, aby prosadily, co potřebují – stačí 55% států s 65% obyvatel, oproti dnešku, kdy má každý stát právo veta.
V řadě důležitých oblastí likviduje suverenitu menších zemí a činí z nich závislé území pod správou vyšší moci. Členské státy již nebudou mít komisaře v každé komisi, čímž ztratí velkou část vlivu na rozhodování Unie.

Odmítnutí LS v Irsku a nedokončená ratifikace v dalších zemích EU (NEJSME POSLEDNÍ!) dává příležitost jednat o novém, lepším smluvním uspořádání mezi zeměmi EU.
Svobodní proto předkládají k široké diskusi alternativní podobu smluvního uspořádání EU – EVROPSKOU DOHODU (celý text je na www.svobodni.cz)

Svobodní vznikli v lednu 2009 jako pravicově orientovaná strana, jejímž mottem je SVOBODA ● ODPOVĚDNOST ● SPRAVEDLNOST.Kontakt:

Kateřina Bouda Kašparová
mediální zástupce a členka Republikového výboru
kasparova@svobodni.cz
773 697 992
777 600 033


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 5. 2009 19:04
Kategorie: Politika
Název zdroje: Strana svobodných občanů (Svobodní) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana - zprávy o její činnosti, programu, akcích a aktivitách.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.