Průzkum iRobot: 47% lidí plánuje nákup robotického vysavače | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Průzkum iRobot: 47% lidí plánuje nákup robotického vysavače


Praha (26. dubna 2012) – Specialista na robotiku iRobot provedl v březnu v České republice šetření na vzorku 5400 lidí, kteří odpovídali na otázky spojené s robotickými vysavači. Průzkum přinesl některá překvapivá zjištění, o kterých pojednává tato tisková zpráva.

Na českém trhu značka iRobot zaujímá v segmentu robotických vysavačů dlouhodobě vůdčí pozici. Pozice lídra nás zavazuje, a proto na sebe bereme zodpovědnost kultivovat celý segment a objektivně vysvětlovat klientům rozdíly mezi robotickým vysavačem a jednoduchým vysávacím automatem, jenž se za robotický vysavač pouze vydává. Náš robotický vysavač Roomba se stal opakovaně (v roce 2010 a 2011) ProduktemRoku v hodnocení portálu Heureka.cz. Máme za sebou vítězství v poháru konstruktérů Robotforum.cz a celou řadu dalších ocenění z domácích i světových kolbišť.


Více než 47% lidí se chystá na nákup robotického vysavače

iRobot má co říct a svá tvrzení může podložit výsledky a čísly. Abychom do tématu robotických vysavačů a bouřlivých diskusí o nich vnesli více světla a hlavně fakta, provedla značka iRobot v České republice šetření na téma robotický vysavač, a to na vzorku 5400 respondentů. Celkem 75% dotazovaných uvedlo, že nevlastní žádný robotický vysavač, nicméně 47% z nich uvažuje o nákupu tohoto pomocníka do domácnosti v nejbližší době.

Z 5400 respondentů se k vlastnictví robotického vysavače přihlásilo 1372 osob. Co se značek týče, s drtivou převahou 77% zvítězil iRobot, na druhém místě následovaly robotické vysavače značky Sencor, o třetí místo se zasadily vysavače RobZone, dále následovaly Carneo, Ecovacs a Samsung. Jako preferovanou značku v případě nového nebo opakovaného nákupu robotického vysavače uvedlo značku iRobot téměř 69% dotazovaných.

S necelými 5% následoval na druhém místě Samsung a se 2% na třetím místě Robzone. Zbývající prostor se rozdělil v rámci jednotek či desetin procenta mezi značky iClebo, Sencor, LG a další. Zajímavě rovněž vyznělo hodnocení spokojenosti s robotickými vysavači jednotlivých značek. S robotickým vysavačem iRobot Roomba vyjádřilo spokojenost 99% majitelů, zatímco u vysavačů jiných značek dosáhlo spokojenosti maximálně pouze 65% majitelů.


Hlavní slabina - neefektivní úklid

Průzkum obsahoval rovněž hodnocení vysavačů, což přineslo zajímavé výsledky. Zatímco v případě robotických vysavačů iRobot Roomba hodnotilo kvalitu úklidu známkou 1 či 2 83% majitelů (známkování jako ve škole, kdy 1 znamená nejlepší a 5 nejhorší hodnocení), v případě vysavačů jiných značek tato hodnota dosáhla maximálně 50%. Logiku úklidu hodnotili majitelé iRobotu Roomba známkou 1 či 2 v 79% případů. V případě konkurenčních vysavačů pro jedničku a dvojku sáhlo max. 40% majitelů.

Výborného nebo chvalitebného hodnocení (v 77% případů) dosáhla Roomba rovněž co se týče šetrnosti k nábytku a ochrany před zamotáním se do kabelů. Jediným slabším místem se ukázala hlučnost vysavače (v případě modelů série 500), kde Roomba obdržela známku 2 a 3 v 60% případů. Ještě hůře si v této oblasti vedly ostatní robotické vysavače. Nejhorší známkou 5 hodnotilo svůj robotický vysavač v oblasti hlučnosti téměř 10% majitelů.


Mezi důvody nákupu vede úspora času a také záliba v novinkách

Respondenti odpovídali rovněž na důležitou otázku, a to důvod nákupu robotického vysavače. Téměř třetina (28%) dotazovaných uvedla na prvním místě úsporu času, následoval úklid bez námahy (23%) a záliba v technologických novinkách na místě třetím (15%). Velkou motivací k nákupu se ukázalo i soužití s domácím zvířetem a snaha zbavit domácnost jeho chlupů (čtvrté místo s 11%). Na zajímavou skutečnost ukázala otázka týkající se faktorů výběru toho či onoho robotického vysavače.

Zatímco v případě vysavačů iRobot Roomba hrálo rozhodující roli doporučení od známých, zkušenosti uživatelů na internetu nebo recenze v médiích, hlavním faktorem při výběru většiny ostatních robotických vysavačů byla cena. Čím nižší cena, tím nižší úrovně bohužel dosahovala i spokojenost majitelů. Na otázku, co se majitelům na jejich robotických vysavačích nejvíce líbí, nejčastěji zaznívaly odpovědi: automatický úklid, časování úklidu, design, úspora času, výjimečně majitelé pochválili barvu vysavače.

V případě robotických vysavačů iRobot zaznívala navíc často odpověď iAdapt (unikátní uklízecí a navigační systém společnosti iRobot), spolehlivost a také iDress (speciální designové fólie sloužící k přizpůsobení vzhledu vysavače). Za majitele iRobotu shrnula situaci jedna majitelka následovně: „Líbí se mi na něm, že mi šetří práci, vysává, i když já třeba vařím, nebo jsem v práci a také je výborný na chlupy domácích mazlíčků a prach.”
Kontakt:

Jiří Chaloupka
Marketingový manažer
chaloupka@mercatus.cz
www.irobot.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 27. 4. 2012 9:57
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Certus Mercatus s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Certus Mercatus s.r.o.

Certus Mercatus s.r.o. je dynamická a progresivní společnost orientující se zejména na inovativní technologie a výrobky. Je výhradním distributorem robotických vysavačů americké značky iRobot. Ta již 21 let patří mezi lídry v robotice, což dokládá i skutečnost, že její
domáci roboty používá 8 milionů zákazníků po celém světě a profesionální průmyslové roboty odebírá například americká armáda.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.