Prorodinná politika je šance jak vyjít z ekonomické krize | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Prorodinná politika je šance jak vyjít z ekonomické krize


Hradec Králové – Nejohroženější skupinou obyvatel jsou mladé rodiny s dětmi. Podle radního pro sociální věci Miroslava Uchytila za to může špatná podpora státu. Mladé páry kvůli finanční situaci oddalují rodičovství na pozdější dobu, čímž dochází k poklesu porodnosti a zvyšuje se podíl seniorů v republice.

„V současné době ještě zažíváme boom dětí, ale už od příštího roku bude porodnost výrazně klesat. Je to samozřejmě obrovský problém pro stát a jediná záchrana je podpora mladých rodin,“ zdůrazňuje radní Uchytil a uvádí několik příkladů podpory jako je daňové zvýhodnění rodin nebo vyšší příspěvky na rodičovství. „Musíme si uvědomit, že děti budou živit seniory a pokud dojde k velkému populačnímu výpadku, dostaneme se do těžce řešitelného problému,“popisuje Miroslav Uchytil.
Královéhradečtí lidovci se touto situaci dlouhodobě zabývají a věnují se řešení těchto otázek. Letos se jim například podařilo poprvé vyčlenit v krajském rozpočtu finance na dotace pro podporu prorodinné politiky. Jedná se o dotační program, ze kterého mohou čerpat mateřská centra a ze kterého jsou podporovány rodinné pasy.
Cestou prorodinné politiky se vydaly některé západní státy. Ve Francii se dokonce jedná o prioritu číslo jedna. Díky dobře nastavenému systému tak platí, že kdo má děti, není chudý. Francie patří mezi k zemím s velmi vysokou porodností, Česká republika je na opačné straně žebříčku.


Kontakt:

Lukáš Janeček
krajský tajemník
hradec.kk@kdu.cz
603295789
494151293


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 6

Vydáno: 26. 5. 2010 8:44
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: KDU-ČSL Královéhradecký kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící v Královéhradeckém kraji, v krajských volbách působí rovněž pod značkou Koalice pro Královéhradecký kraj.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.