Projekt PROFI ŽENA I pro pražské podnikatelky skončil úspěchem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt PROFI ŽENA I pro pražské podnikatelky skončil úspěchem


Alespoň jednoho z 18 různých vzdělávacích seminářů se zúčastnilo celkem 521 žen Praha, 1. dubna 2011 – Dnes byl úspěšně zakončen projekt PROFI ŽENA I, v jehož rámci mohly pražské mikropodnikatelky absolvovat vzdělávací kurzy, dotované z prostředků Evropského sociálního fondu. Za dva roky trvání projektu bylo realizováno celkem 116 kurzů, jichž se zúčastnilo celkem 521 žen.

Projekt PROFI ŽENA I zahájila společnost Odyssey Performance Enhancement Network v září 2008. Zahrnoval celkem 18 kurzů, zaměřených na znalosti a dovednosti potřebné k podnikání. První kurz na téma Time management proběhl 14. dubna 2009. Posledním kurzem projektu byl rovněž Time management 18. března 2011.

„Projekty, financované ze sociálního fondu EU, jsou vždy vypisovány na omezené časové období. Doba, vyměřená projektu PROFI ŽENA I., v březnu uplynula,“ vysvětluje důvody ukončení projektová asistentka Martina Zápotocká. „Cíl projektu byl nastaven tak, aby alespoň 180 žen prošlo třemi z nabízených kurzů. Absolventek nakonec bylo 184, což považujeme za úspěch. Velmi pozitivní byly rovněž zpětné vazby účastnic,“ doplňuje.

Nabídka kurzů byla rozdělena do tří oblastí, nazvaných Hard skills, Soft Skills a Osobní rozvoj. Původních 13 kurzů, zaměřených na základy práva a účetnictví, obchod, marketing, komunikační i manažerské dovednosti, zvládání stresu, či osobní rozvoj, v říjnu 2010 doplnilo dalších pět – Zvyšování pracovní motivace, Nestandardní komunikace, Emoční inteligence II, Focusing a Internetový marketing.

Nejvíce účastnic (81) za dobu trvání projektu prošlo kurzy Emoční inteligence a Asertivita a řešení konfliktů. Nejvyšší průměrnou účast měl kurz Prodejní dovednosti a vyjednávání. 62 žen navštívilo více než tři semináře. Kurzy, z nichž většina proběhla v osmi replikacích, vedlo celkem devět lektorů. Po absolvování tří kurzů mohly podnikatelky využít také poradenských služeb v oblasti business plánů, marketingu, výživy, osobního rozvoje nebo image.

Na ukončenou PROFI ŽENU I od října 2010 navazuje nový projekt PROFI ŽENA II. Pražským mikropodnikatelkám nabízí celkem osm různých kurzů, zaměřených na praktické dovednosti potřebné k podnikání a schopnost skloubit osobní život s prací. Semináře doplní osobní konzultace s lektory, on-line semináře, e-learning, diskusní fórum, a také inspirativní setkání se zajímavými a úspěšnými ženami podnikatelkami či manažerkami.

Zúčastnit se čtyř kurzů za symbolický poplatek mohou díky dotacím z Evropského sociálního fondu všechny ženy, které působí jako OSVČ na území hl. m. Prahy, nebo jsou zaměstnané v pražském mikropodniku, čili organizaci s maximálně devíti zaměstnanci a celkovou roční bilancí maximálně dva miliony EUR.PROFI ŽENA je komplexní vzdělávací projekt určený ženám, které podnikají jako OSVČ nebo jsou zaměstnané v mikropodnicích na území hlavního města Prahy. Financování je zajištěno z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA). Hlavním cílem projektu je nabídnout ucelený systém profesního vzdělávání a osobního rozvoje. Další informace o projektu jsou k dispozici na www.profizena.cz. Informace k navazujícímu projektu PROFI ŽENAII. naleznete na www.profizena2.cz.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:
Martina Zápotocká, Odyssey Performance Enhancement Network, tel. 224 310 629,
e-mail: info@profizena.cz
Kontakt:

Martina Zápotocká
Projektový specialista
martina.zapotocka@profizena.cz
www.profizena.cz
224310629


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2011 9:19
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Odyssey Network - projekt PROFI ŽENA (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PROFI ŽENA je komplexní a systematický vzdělávací projekt určený ženám, které podnikají jako OSVČ nebo jsou zaměstnané v mikropodnicích na území hlavního města Prahy. Financování je zajištěno z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA). Hlavním cílem projektu je nabídnout ucelený systém profesního vzdělávání a osobního rozvoje. Další informace o projektu jsou k dispozici na www.profizena.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.