Projekt Mrkvička vyrazil k učitelkám mateřských škol na Vysočině | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt Mrkvička vyrazil k učitelkám mateřských škol na Vysočině


Nepřijedou-li učitelky mateřských škol za Mrkvičkou, přijede Mrkvička za nimi. Takto stručně by se dala popsat právě probíhající aktivita podporující ekologickou výchovu v mateřských školách kraje Vysočina.

A tak programový tým z Chaloupek o. p. s. uspořádal jednodenní metodický seminář Čtvero ročních období hned ve třech vysočinských městech.

První ze seminářů se uskutečnil už začátkem ledna na domácí půdě organizátorů, pracovišti Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. Desátého února pak „Mrkvičky“ se Čtverem ročních období vyjely do Havlíčkova Brodu a hned následující den do Pelhřimova.

Příjemná atmosféra obou seminářů byla podpořena především osobností skvělé lektorky Petry Koppové. Seminář byl veden zážitkovou formou. Členka organizačního týmu Martina Jindřišková vysvětluje: „Paní učitelky si nejdříve veškeré aktivity vyzkoušely samy na sobě. Jednoduše se staly dětmi a hrály si. Po klapce jsme hry probraly po metodické stránce. Tímto způsobem čas ubíhal velmi rychle a bylo hodně veselo.“

Seminář trval pět hodin a část byla realizována i venku. Účastnice odjížděly spokojené se spoustou nových a ve výuce využitelných nápadů. „Mám opravdu velkou radost z reakcí ve zpětných vazbách, ze kterých vyplývá, že se nám podařilo naplnit náš cíl: inspirovat, motivovat mateřské školy pro venkovní aktivity v návaznosti na pozorování přírody, jak se během čtyř ročních dob mění a také podpořit setkávání učitelek a výměnu informací i zkušeností mezi nimi,“ hodnotí Jindřišková.

Mateřské školy se v dohledné době mohou těšit na krajskou konferenci, která se ve Velkém Meziříčí uskuteční už 28. března a bude zaměřena na nabídku environmentálních aktivit organizací kraje Vysočina.

„Úvodní slovo pronese Ing. Aleš Máchal z brněnské Lipky. V dopoledním bloku příspěvků se kromě nabídky organizací budeme zabývat i zahradami mateřských škol a jejich možnostmi. Dále zazní prezentace dobré praxe některé školky ze sítě Mrkvička,“ zve na konferenci Jindřišková.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.Kontakt:

Martina Jindřišková
Vedoucí projektu
martina.jindriskova@chaloupky.cz
www.chaloupky.cz
733 152 581


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 2. 2011 7:31
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.