5. – 10. 10. 2009 Týden knihoven v Krajské knihovně Karlovy Vary | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


5. – 10. 10. 2009 Týden knihoven v Krajské knihovně Karlovy Vary


Nabídka letošního Týdne knihoven bude v Krajské knihovně Karlovy Vary opravdu pestrá.

Již tradičně budou moci v tomto týdnu zapomnětliví čtenáři vrátit půjčené knihy zpět bez úhrady poplatků za pozdní vrácení a také noví zájemci o registraci se v krajské knihovně mohou v Týdnu knihoven stát čtenáři zdarma.

Tradičně bude knihovna také vyhlašovat svou Literární soutěž. Letos již třetí ročník bude, oproti dvěma předcházejícím, určen začínajícím autorům z celé České republiky.
Patronát nad soutěží převzala poprvé žena – mladá a velice nadějná spisovatelka Petra Hůlová.

Novým dárkem knihovny uživatelům bude v Týdnu knihoven Den otevřených dveří. Konat se bude hned třikrát a všichni zájemci si mohou v pondělí a ve středu (5. a 7. října) vždy od 14:00 hodin prohlédnout nejen všechny veřejné prostory moderního multifunkčního informačního centra regionu, ale také zázemí, které jim normálně zůstává skryto.
Poslední třetí termín Dne otevřených dveří ve středu 7. 10. od 10:00 hodin je určen seniorům, kteří by rádi využívali služeb knihovny, ale ta jim připadá příliš moderní, elektronická, určená jen mladým. Při této příležitosti by je knihovna ráda přesvědčila o opaku a ukázala jim všechny možnosti, jak ji využívat i v případě, že nejsou „kamarádi“ s počítačem a moderními technologiemi.

Pro nejmladší návštěvníky bude též připraveno mnoho akcí, ať již dopoledních pro školy či odpoledních pro veřejnost. Programy pro děti a studenty budou probíhat v hlavní budově ve Dvorech i ve Studijní oddělení na Lidické ulici.

Více informací na www.knihovna.kvary.cz
Kontakt:

Michaela Němcová
Public Relations
sekretariat@knihovnakv.cz
736 514 048
353 502 804


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 10. 2009 10:20
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Krajská knihovna Karlovy Vary (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Multifunkční informační centrum regionu.
Rozsáhlý knižní fond (beletrie, literatura pro děti, naučná literatura, cizojazyčná literatura, periodika, mapy) půjčování hudebních CD, DVD se zlatým fondem české kinematografie, speciální fond pro nevidomé (zvukové knihy), speciální fond pro neslyšící (motivační filmy, filmy s titulky pro neslyšící, knižní fond), speciální balneologický fond vč. historických titulů).

Pro registrované čtenáře je v knihovně internet zdarma a celý prostor knihovny je opatřen také bezdrátovým internetem (Wi-fi).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.