Ozvěny festivalu Jeden svět 2011 v KC Zahrada připravili studenti. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ozvěny festivalu Jeden svět 2011 v KC Zahrada připravili studenti.


Na projekce festivalu dokumentárních filmů z nabídky festivalu Jeden svět se můžete přijít podívat ještě od 22. do 24. března do KC Zahrada na pražském Chodově. 13. ročník festivalu Jeden svět je v Praze sice u konce, ale před námi jsou ještě festivalové ozvěny. Promítat se bude v odlehlejších částech Prahy s cílem oslovit i ty diváky, kteří by si jinak na festivalové projekce cestu nenašli. Své sousedy a přátele na festival pozvou mladí dobrovolníci, studenti, kteří vytvořili tzv. Do It Yourself (DIY) týmy. Pod supervizí odborníků z vedení festivalu Jeden svět absolvovali sérii workshopů na téma organizace filmového festivalu a s nově nabytými zkušenostmi připravili celý program Ozvěn Jednoho světa ve „svých“ místech sami.

Jedním z prostor, které „studentské“ festivalové ozvěny hostí, je kulturní centrum Zahrada na pražském Chodově. Od úterý 22. do čtvrtka 24. března tu místní DIY tým představí divákům program, který sestavili jeho členové. Každý den tu budou k vidění dva dokumentární filmy z nabídky festivalu Jeden svět. Studenti vybrali mimo jiné například kanadský dokument Haiti - zemětřesení zblízka, který zachycuje úsilí pracovníků humanitárních organizací po loňském katastrofickém zemětřesení na Haiti, izraelský dokument Zločinci podle zákona věnovaný ruskojazyčnmu podsvětí a dlouhodobému rozvoji organizovaného zločinu v Rusku, či kontroverzní čínské Poslední útočiště pojednávající o tom, jak je v Číně zacházeno s právníky hájícími lidská práva. Po vybraných projekcích budou následovat diskuse s odborníkem na téma, které daný film dokumentuje.
„Jsme skupina studentů, kterým není lhostejné co se děje ve světě, kterého jsme součástí i když třeba žijeme na jeho opačném konci a v ideálních podmínkách. Chceme napomoci tomu, aby se informace dostaly srozumitelnou formou pokud možno co největšímu počtu lidí, chceme podnítit zájem a přemýšlení o problémech za hranicemi naší země a ideálně i vyvolat diskusi. “ říká studentka Eva Zlatušková, koordinátorka Do It Yourself týmu pro KC Zahrada .

Vedle filmových projekcí a diskusí je pro diváky Ozvěn Jednoho světa v KC Zahrada v úterý 22.3. v 19.30 připraveno také úvodní zahajovací setkání, na nějž přijal pozvání novinář a publicista Karel Tejkal, výstava fotografií Ivy Zímové Nán / Chléb zachycující tvrdý život afghánských zemědělců, která bude do Zahrady přestěhována z divadla Archa, či různé druhy interaktivní zábavy, jako třeba lidsko-právní pexeso a podobně.


Program Ozvěn Jednoho světa v KC Zahrada, podrobnější informace o jednotlivých filmech a doprovodném programu i možnost rezervace, či nákupu vstupenek v ceně 50Kč / 70Kč najdete na www.kczahrada.cz/event/festival-jeden-svet-2011 .
Kontakt:

Líza Zima Urbanová
PR a marketing
liza.zima@kczahrada.cz
www.kczahrada.cz
271910246


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 3. 2011 16:10
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Kulturní Jižní Město, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Kulturní Jižní Město provozuje kulturní centrum zahradaKC a Chodovská tvrz na pražském Chodově. Celoroční kulturní program doplňují festivaly a akce ve veřejném prostoru, oba objekty navíc disponují kvalitním zázemím pro pořádání konferencí a seminářů. Více na www.kczahrada.cz a www.chodovskatvrz.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.