OVB Allfinanz i nadále posiluje svou pozici na českém trhu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


OVB Allfinanz i nadále posiluje svou pozici na českém trhu


OVB Allfinanz v roce 2010 opět zvýšila své provizní výnosy, které oproti loňskému roku stouply o téměř 100 milionů korun na 965 027 977 korun. Potvrzuje tak svou stabilně silnou pozici na českém trhu a také prvenství mezi dalšími finančně poradenskými společnostmi. Příznivě se na vývoji projevila ustupující ekonomická krize, ale také systémové změny uvnitř společnosti, kterými OVB Allfinanz v uplynulém roce prošla.

OVBZa uplynulý rok se finančním poradcům OVB Allfinanz, a.s., podařilo uzavřít 169 624 nových smluv a společnost tak v současné době spravuje více než 2 miliony smluv pro 956 000 klientů v České republice. Zisk po zdanění dosáhl téměř 70 milionů korun. „Obchodní i finanční výsledky v roce 2010 nám dělají velkou radost. Jsou nejen důkazem toho, že proces, kterým OVB v uplynulých měsících prošla, byl správný, ale především toho, že klienti nám důvěřují a že se nám daří získávat nové, o čemž svědčí číslo 93 000 nových klientů v loňském roce,“ říká Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel společnosti OVB Allfinanz, a.s. „Ještě v roce 2010 nebyla situace na trhu vůbec jednoduchá, panovala zde značná nervozita a to i u běžných spotřebitelů. OVB se přesto podařilo pokračovat v nárůstu počtu uzavřených smluv a navyšovat provizní příjem. Je to úspěchem především samotných finančních poradců.

Jasně se ukazuje, že OVB zvolila správnou cestu, když se soustředila na kvalitu poskytovaných služeb a edukaci klientů v oblasti finančního poradenství v době, kdy ostatní opatrně vyčkávali,“ říká Knapp. Podle něj je třeba také zdůraznit nejen ekonomické ukazatele společnosti za rok 2010, ale také projekty v rámci sociální odpovědnosti společnosti, do kterých se OVB plně zapojila. „Nejde jen o podporu trhu obecně a o tlak na zvýšení kvality finančních produktů či služeb, ale také o již zmíněné vzdělávání jak našich klientů, tak například žáků základních škol v oblasti financí a bankovnictví. OVB si jako lídr trhu uvědomuje svou odpovědnost a bude se i nadále aktivně podílet na kultivaci a rozšiřování finančního vzdělání v České republice,“ uzavírá Knapp. Mateřská skupina OVB Holding AG své loňské výsledky publikovala již 30. března 2011.

Detailní výsledky skupiny jsou k dispozici na adrese www.ovb.ag.
O společnosti OVB Allfinanz, a.s.

Společnost OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době má téměř 960 tisíc klientů a spravuje více než 2 miliony smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů. Mateřská společnost OVB Holding z německého Kolína nad Rýnem vznikla v roce 1970 na základě myšlenky poskytovat soukromým klientům obsažné, individuální a komplexní majetkové a finanční poradenství. V současné době působí prostřednictvím dceřiných firem v dalších 13 zemích Evropy.
O koncernu OVB

Koncern OVB se sídlem holdingu v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od založení OVB Vermögensberatung AG v roce 1970 v Německu zaměřuje OVB svou obchodní činnost na zákaznicky orientované poradenství pro soukromé domácnosti v oblasti ochrany majetku, vybudování a rozvoje majetku, starobního zaopatření a získávání nemovitostí. OVB v současnosti poskytuje poradenství v Evropě zhruba 2,8 mil. zákazníků a spolupracuje s více než 100 renomovanými produktovými partnery. OVB je v současné době aktivní celkem ve 14 zemích, přičemž pro koncern pracuje kolem 4 600 finančních poradců na plný úvazek. V roce 2010 dosáhla OVB Holding AG, která je od července 2006 kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560), spolu se svými dceřinými společnostmi celkových provizních příjmů ve výši 197,3 mil. eur a rovněž EBIT ve výši 4,8 mil. eur.Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2011 13:20
Kategorie: Finance
Název zdroje: OVB Allfinanz (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.