Nový web prozradí, proč houká siréna... | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nový web prozradí, proč houká siréna...


Celou Českou republikou se za dva dny rozezní varovné sirény, aby nás opět po měsíci upozornily na svoji existenci. Kolik z nás ale dokáže odlišit zkoušku sirén od skutečné výstrahy? A víme, jak se v takové situaci zachovat?

Pardubické občanské sdružení Rescueinfo se rozhodlo nabídnout široké veřejnosti odpovědi nejen na tyto otázky a spouští proto nový informační web http://VarujemeVas.cz.
Jeho součástí je nejen zvuková ukázka jednotlivých signálů, ale také postup, co dělat po zaznění sirény, test znalostí nebo on-line poradna.
Informace a rady, co dělat, pokud houká siréna, lze dnes najít na internetových stránkách většiny měst, hasičských sborů a podobně. Často ale skryté až na několikáté úrovni menu nebo ve formě dlouhé příručky.
Mnohdy jsou navíc tyto informace zastaralé a dnes již neplatné, jako v případě oficiálních internetových stránek měst Jihlava, Karviná, Turnov, Žatec a některých dalších.
Nově vzniklý web http://VarujemeVas.cz se snaží tuto mezeru zacelit a poskytnout všem obyvatelům ČR srozumitelnou a přehlednou formou informace, které jim mohou jednou zachránit život.

Kontakt:

Michal Bareš
ředitel sdružení
info@rescueinfo.org
603981272


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2010 11:48
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Rescueinfo o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Rescueinfo vzniklo začátkem roku 2005 z podnětu několika uživatelů občanských radiostanic. Myšlenka založit toto sdružení ale sahá až do období katastrofálních povodní v roce 2002.
Stěžejní činností sdružení je vzdělávací a preventivní činnost v oblasti ochrany obyvatel.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.