Novinky na pražských věžích v době předvánoční a po Novém roce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Novinky na pražských věžích v době předvánoční a po Novém roce


Společnost ABL FM Services spolu s Pražskou informační službou připravily pro návštěvníky pražských věží v době adventu i po Novém roce řadu novinek. Mezi ně patří jednak otevření nové expozice, ale také zvýhodněné vstupné v zimním období na pražské věže pro jejich návštěvníky nebo nové možnosti pořádání akcí na pražských věžích.

Tou největší novinkou je otevření nové expozice na Staroměstské mostecké věži. Historické prostory Staroměstské mostecké věže budou věnovány období Karla IV. Expozice na 2. patře Staroměstské mostecké věže, která se může pochlubit nádherným kazetovým stropem, je koncipována tak, aby navodila dojem středověké komnaty. Návštěvníci si budou moci prohlédnout historické kostýmy císaře Karla IV., arcibiskupa Arnošta z Pardubic, stavitele Petra Parléře, královny Alžběty Pomořanské a malého krále Václava IV., které byly zhotoveny podle středověkých střihů a na základě dobových vyobrazení s maximální možnou autenticitou. Figuríny jsou prezentovány jako představení historických kostýmů. Celkovým záměrem této expozice je vytvořit iluzi obytné místnosti, v níž se při jednání ohledně nové stavby sešli významní představitelé doby Karla IV. Postavy jsou zvoleny tak, aby podle našeho soudu co nejvíce vystihovaly duch tehdejší doby a aby zároveň korespondovaly s mosteckou věží a jejím okolím. Naším záměrem bylo zaujmout jednak komerčně přístupné vrstvy nejširšího obyvatelstva, jednak turistům předat vjem z České, potažmo evropské historie tak, aby zahrnoval nejcharakterističtější prvky daného období.

Ředitel společnosti ABL Vít Bárta k otevření nové expozice dodává: „Snažíme se zpřístupnit historii široké české veřejnosti. Jsme přesvědčeni, že na české kulturní dědictví by se nemělo zapomínat, naopak, že bychom jej měli podporovat. Právě proto jsme otevřeli další z expozic a pokračujeme také v rekonstrukci dalších prostor, kde bychom chtěli i příští rok otevřít nové výstavy a expozice. Pražské věže jsou tu pro celou rodinu a podle toho se i snažíme stále rozšiřovat nabídku aktivit a akcí pro veřejnost, které na věžích děláme.“

Další novinkou jsou speciální zimní slevy pro návštěvníky věží. Po předložení jedné již zakoupené vstupenky na jakékoliv věži obdrží návštěvník slevu 25 % při zakoupení lístku na jakoukoliv další věž. Výhodnější vstupné máme také pro členy Klubu pražských věží. Členové Klubu mají 20% slevu z plného vstupného a na všechny akce vstup zdarma. Navíc ještě dostávají pozvánky a informace přímo do své emailové schránky. Návštěvníci se do Klubu pražských věží mohou zaregistrovat na www.prazskeveze.cz.
Další novinkou, kterou na pražských věžích od ledna zavádíme, je možnost pořádání soukromých nebo komerčních akcí. Lákadlem by například pro veřejnost mohla být možnost pořádání svateb nebo soukromých večírků či firemních rautů. Od ledna také budou probíhat na věžích speciální tours. Na výběr budou například noční prohlídky na věžích s odborným výkladem našeho kvalifikovaného průvodce, projížďka na segway po historickém centru Prahy nebo pozorování východu slunce z Petřína. Pro zájemce jsme také připravili řadu dárkových certifikátů.
V Praze dne 16. prosince 2009.
Kontakt:

Mgr. Zuzana Fryaufová
mluvčí ABL
z.fryaufova@abl.eu
00420 724 323 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 12. 2009 16:19
Kategorie: Kultura
Název zdroje: ABL FM Services a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Provozovatel sedmi významných pražských památek - Prašná brána, Petřínská rozhledna, zrcadlové bludiště na Petříně, Staroměstská radnice a věž, věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.