Nejvýkonnější větrné elektrárny v obci Pchery začaly vyrábět elektřinu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejvýkonnější větrné elektrárny v obci Pchery začaly vyrábět elektřinu


Větrné elektrárny s největším instalovaným jednotkovým výkonem v ČR, které se nacházejí v katastru obce Pchery na Kladensku, dne 2.4. 2008 v testovacím režimu začaly vyrábět elektřinu a dodávat energii do distribuční sítě.

Větrné elektrárny s největším instalovaným jednotkovým výkonem v ČR, které se nacházejí v katastru obce Pchery na Kladensku, dne 2.4. 2008 v testovacím režimu začaly vyrábět elektřinu a dodávat energii do distribuční sítě. Projekt skupiny J&T s celkovou investicí 190 milionů korun v obci Pchery zahrnuje 2 větrné elektrárny, z nichž každá má instalovaný výkon 3 MW.

Větrné elektrárny WWD−3 v Pcherech jako první v ČR používají rotor (vrtuli) o průměru 100 metrů. Výška osy rotoru (tzn. výška stožáru) dosahuje 88 metrů. Generální dodavatel větrných elektráren, společnost ČKD Blansko Wind, v minulých dnech úspěšně provedla aktivaci i testování všech zařízení a připravila obě elektrárny k zahájení provozu. První větrná elektrárna se rozběhla 1.4. 2008 večer, druhá elektrárna začala vyrábět elektřinu 2.4. 2008 v odpoledních hodinách.

Po několika dnech výroby v testovacím režimu přejdou obě elektrárny příští týden do zkušebního provozu a následně pak do komerční fáze své činnosti.

Celková průměrná roční výroba větrných elektráren Pchery by mohla dosahovat zhruba 11 GWh. Umístění větrných elektráren je výhodné pro obec Pchery, která by měla ročně získávat 240 tisíc Kč.

Instalované elektrárny používají špičkovou finskou technologii WinWinD se systémem Multibrid. Jsou vybaveny automatickým řídícím systémem, který kontroluje generátor a síť, čímž optimalizuje výrobu energie dle převládajících větrných podmínek. I při nižší rychlosti větru dosahuje turbína vysoké účinnosti díky unikátní konstrukci listů vrtule a kontrole jejich natáčení. Ve srovnání s doposud instalovanými 90ti metrovými rotory vyrobí elektrárny typu WWD-3 při stejných větrných podmínkách zhruba o 15 % více elektřiny.

Výrobce technologie, finská společnost WinWinD, zaujímá třetí místo mezi světovými výrobci v dodávkách větrných elektráren s výkonem nad 2,5 MW. Od roku 2004 bylo v Evropě (Finsko, Estonsko) instalováno celkem 20 turbín tohoto typu a během provozu byla ověřena jejich vysoká spolehlivost.

ČKD Blansko Wind, která je dceřinou společností ČKD Blansko Holding, se specializuje na komplexní dodávku větrných elektráren. Ve spolupráci s finským partnerem nabízí jedno z nejmodernějších řešení v oblasti větrných elektráren využívajících planetovou převodovku Multibrid.

ČKD Blansko Holding, a.s. je členem konsolidovaného celku skupiny J&T.
Kontakt:

Lenka Holubová
PR a Marketing
lenka.holubova@ckdblansko.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 4. 2008 9:05
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vodní turbíny a hydrotechnické vybavení, karusely - těžké svislé soustruhy, větrné elektrárny, kooperace a svařence.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.