Největší tendr na rezidenční výstavbu má hodnotu přes tři čtvrtě miliardy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Největší tendr na rezidenční výstavbu má hodnotu přes tři čtvrtě miliardy


28.03.2011, Praha – Přední česká developerská společnost EKOSPOL, jeden ze tří největších českých developerů dle podílu na trhu, vybírá v těchto dnech generálního dodavatele na výstavbu rezidenčního projektu Nové Měcholupy. Cena zakázky přesahuje 750 milionů korun, což činí z výběrového řízení vůbec největší tendr v oboru rezidenční výstavby v České republice.

V situaci, kdy vláda seškrtala investice do dopravní infrastruktury a dalších projektů, je přitom rezidenční výstavba jednou z posledních nadějí českého stavebnictví.

Vstupenka do tendru: 20 kvalitně realizovaných staveb
Do uzavřeného výběrového řízení, jehož druhé kolo v těchto dnech finišuje, byly pozvány všechny významné stavební firmy působící na českém trhu. Nejdůležitějším kvalifikačním předpokladem pro pozvání do tendru byla kvalita realizovaných staveb. Tu si EKOSPOL pečlivě prověřuje – vedle firem, které pro EKOSPOL úspěšně stavěly v minulosti, museli noví zájemci předložit nejméně 20 referencí na realizované srovnatelné bytové projekty, které pracovníci společnosti EKOSPOL pečlivě prověřovali. Kromě toho museli uchazeči předložit své ekonomické ukazatele, historii společnosti a vlastnickou strukturu.

„Na rozdíl od státních zakázek, naše výběrová řízení jsou maximálně objektivní. Z naší strany ručíme za férovost a korektní spolupráci, EKOSPOL nikdy za 19 let na trhu nezaplatil jedinou fakturu po splatnosti. Za to ale očekáváme především optimální poměr mezi cenou a kvalitou. Proto jsme například do tendru ani nezvali některé významné dodavatele staveb pro veřejný sektor,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s.

Pokles cen stavebních prací a úspory z rozsahu
Vítěz výběrového řízení se stane generálním dodavatelem projektu Nové Měcholupy, který v několika etapách nabídne celkem cca 700 bytů. „Ceny stavebních prací, které byly vlivem dlouhodobého stavebního boomu vyšponovány do absurdních výšin, díky recesi v posledních dvou letech spadly na reálnou úroveň. Pro kapitálově silného developera je tedy dnes nejlepší doba na sjednávání podmínek, stejně jako pro kupujícího na koupi bytu. Tím, že zakázku zadáváme jako celek, dosáhneme navíc značných úspor z rozsahu ve srovnání s etapizací jednotlivých zakázek,“ vysvětluje Evžen Korec.

Koncepce projektu – ideální startovací bydlení
Bytový areál Nové Měcholupy vyroste na území městské části Praha 15 – Horní Měcholupy, v lokalitě s plnou občanskou vybaveností a jen pár kroků od Hostivařské přehrady. Celkem nabídne cca 700 nových, převážně menších bytů, které svou cenou vážně konkurují starším panelákovým bytům. Také proto je zájemci o bydlení vnímán jako ideální koncept startovacího bydlení.

„Právě dokonalá kombinace bezkonkurenční ceny s vynikající lokalitou a skvělou dopravní dostupností do centra Prahy jsou přesně těmi lákadly, které dnes zájemci nejen o startovací bydlení vyhledávají,“ myslí si Evžen Korec.

V současné době EKOSPOL prodává 136 bytů v první etapě projektu pod názvem Nové Měcholupy II. Ceny začínají na 38 000 Kč za metr čtvereční včetně DPH a při rozložení splátek tak, aby odpovídaly průběhu stavebních prací. Díky tomu je ještě před zahájením výstavby prodáno již více než 60 % bytů.Kontakt:

Milan Jankovský
PR & marketing
marketing.2@ekospol.cz
www.ekospol.cz/?utm_source=tiskovky
602124696
233372021


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2011 15:26
Kategorie: Reality
Název zdroje: EKOSPOL a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Prodáváme nejlevnější nové byty po celé Praze! 1+kk za 1,4 mil., 2+kk za 1,9 mil., 3+kk za 2,7 mil. Kč! Výrazné slevy na byty v Kyjích, Uhříněvsi, Písnici, Měcholupech a Vinoři. 19 let na špičce trhu, 8 000 klientů. Stavíme výhradně z vlastních finančních prostředků - 100% jistota dokončení stavby!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.