Nejmladší pražskou vinici má Dubeč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejmladší pražskou vinici má Dubeč


Je jí pouhý měsíc a vyrostla v městské části Praha – Dubeč.

Vinice byla vysazena v rámci revitalizace černé skládky na přírodní park, který se nachází v ochranném pásmu zvláště chráněného území – přírodní památky Lítožnice a Přírodního parku Říčanka. Celková plocha vinice je 770 m2.

Radní hl. m. Prahy Aleksandra Udženija, pod kterou spadá správa majetku města, uvedla: „Nápad projektanta s okrasnou vinicí se nám velice líbí a rádi budeme i nadále
k zatraktivnění městské zeleně podobné prvky využívat.“

Tradice vinohradnictví má v hlavním městě hluboké kořeny. Zasloužil se o to zejména císař Karel IV. Za jeho vlády se Praha a její okolí staly jednou z největších vinařských oblastí v Čechách. Dnes se tradice červených a bílých hroznů udržuje hned v několika malých vinohradech. Konkrétně se jedná o Vinici Sv. Kláry, Vinici Grébovka, Vinici Máchalka, Modřanskou vinici a Svatováclavskou vinici na Pražském hradě. Nalezneme zde například odrůdy Ryzlink rýnský, Müller–Thurgau, Rulandské šedé, Sauvignon, Modrý portugal, Svatovavřinecké nebo Rulandské modré.

A jaké odrůdy se pěstují v nové vinici? Pro osazení zde projektant zvolil dva odolné typy, a to červenou Marlen a bílou Madlen. Obě se přitom hodí především k přímé konzumaci.

Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 6. 2011 15:00
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Magistrát hl. města Prahy, Mariánské nám. 2/2, 110 01 Praha 1 (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.