Na Chaloupkách patřil víkend nejen bylinkám | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Chaloupkách patřil víkend nejen bylinkám


Pro někoho plevel, pro jiného lék a pochoutka. Tak nějak by mohlo znít motto letošního Víkendu nejen s bylinkami, který se konal uplynulý víkend ve středisku Chaloupky u Kněžic.

Na dvacet účastníků si například vyšlo na vycházku za bylinkami. Jiní by vytrhali kopřivy, posekli bršlici, znechuceně obešli vlaštovičník a přitom jsou to poklady, o kterých zde dokázala současná dvorní chaloupecká bylinkářka Květa Šimková sáhodlouze vyprávět. „Jó, na zahradě plevel, ale v kuchyni - tam je to frajerka,“ říká třeba o bršlici, zvané kozí noha. Přidá příběh a dodá recepty. Chutné, výživné, ochraňující a léčící. Tělesnému a duševní zdraví patřilo celé nedělní dopoledne se Zuzanou Dohňanskou a její homeopatií. Prakticky si zde účastnice mohly vyrobit přírodní kosmetiku, zacvičit si tibetskou jógu a shiatsu. Průvodkyně těmito cvičeními Kája Červenková přidala ještě něco ze svého léčení svícemi.
Zajímavé spojení moudrosti hvězd a přírody dále přinesl Luděk Mahel se svou intuitivní astrologií. Toto odvětví vystihuje věta, kterou pronesl: „Není potřeba vyhledávat složité výpočty v tabulkách, ale je třeba si jen uvědomit, jak byl počátek našeho zrození zasazen do dějů v přírodě - tomu totiž přesně odpovídají jednotlivá znamení.“ Třešničkou na dortu semináře byly v sobotu večer břišní tance pod vedením Jany Čížkové za doprovodu bubnů Luboše Mansfelda a bratrů Havlových.
V podobném duchu hledání pokladů v netušeném se bude konat celý chaloupecký prázdninový Týden nejen s bylinkami, letos příznačně nazvaný Všechno je jinak.
Kontakt:

Iva Suchá
iva.suchá@chaloupky.cz
www.chaloupky.cz
776 603 682
568 870 359


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 6. 2011 10:21
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.