Mucha sekt se zapsal do České knihy rekordů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mucha sekt se zapsal do České knihy rekordů


/Praha, 27. srpna 2008/ V rámci srpnového Mezinárodního hudebního festivalu Petera Dvorského byl překonán národní rekord v hromadném přípitku sektem. Celkem 1 534 návštěvníků festivalu si v jedné chvíli připilo Mucha sektem z prémiové série připravené speciálně pro tuto příležitost.

Společný přípitek slavnostně zahájilo 10 sommeliérů odseknutím hrdla dýkami. Tradiční „sabráže“, která má tradici dlouhou dvě století a bývala výsadou napoleonských vojáků, se vedle představitelů společnosti Soare sekt zúčastnil i tenorista a umělecký ředitel festivalu Peter Dvorský.

„Jsme velmi rádi, že naše společnost Soare sekt se účastní takovéto významné hudební události. Víno obecně a tím spíše náš Mucha sekt mají k umění blízko, a proto chceme nadále tuto oblast podporovat a být zde aktivní. Za naši společnost bych rád poděkoval všem hostům, díky nimž se nám podařilo dosáhnout zmíněného rekordu a tím slavnostně uzavřít desátý ročník festivalu,“ říká Ivo Kaňovský, obchodní ředitel společnosti Soare sekt a.s.

V rámci slavnostního večera proběhla dobročinná dražba láhví sektu, které byly podepsány významnými osobnostmi. Kromě Mucha sektu s autogramem Petera Dvorského to byly například sekty Femme Fatale s podpisy legendární filmové režisérky České nové vlny Věry Chytilové nebo láhev a autogramem fenomenální ruské pěvkyně Jeleny Obrazcovové, jejíž účast na zahajovacím koncertu festivalu byla oslnivým zážitkem pro všechny milovníky opery. Finanční výtěžek z aukce je určen na vybavení terapeutických dílen Denního centra Barevný svět v Třebíči.

Rekordní přípitek proběhl na počest završení jubilejního 10. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Petera Dvorského. Posluchači závěrečného galakoncertu ve francouzské zahradě zámku Jaroměřice nad Rokytnou tak společně překonali devět let starý rekord (894 lidí), který byl v roce 1999 vytvořen v Brně. Na přípitek byly použity malé lahvičky Mucha sektu o objemu 0,375 l, jež jsou z limitované edice a byly vyrobeny speciálně pro tuto příležitost. Zbrusu nový údaj je zařazen do České databanky rekordů a bude zapsán do českého vydání Guinnessovy knihy rekordů.

------------------------------------------------------------
Společnost Soare sekt a.s. je druhým největším výrobcem šumivých vín v České republice a celkovým objemem produkce patří mezi nejvýznamnější tuzemské vinařské producenty. Své výrobky produkuje nejmodernějšími výrobními postupy, z nejlepších dostupných surovin a s vypracovaným systémem řízení kvality. Její produkty jsou s úspěchem prezentovány na významných kulturních a společenských událostech v ČR i v zahraničí, získávají ocenění na prestižních domácích i mezinárodních soutěžích vína. O dobré kvalitě svědčí i mnohá vítězství a dobrá umístění v nezávislých hodnoceních pořádaných nejčtenějšími periodiky v Čechách. Vedle působení na českém trhu se prosazuje i na mnoha dalších obchodních teritoriích, zejména ve státech střední a východní Evropy. Nicméně s jejími výrobky je možné se setkat ve více než třiceti zemích celého světa.


Kontakty
Soare sekt a.s.
Dolnoměcholupská 23, 102 00 Praha 10-Hostivař
www.soaresekt.cz
Marek Málek
Brand manager
tel.: +420 271 090 166
mobil: +420 606 733 958
e-mail: m.malek@soaresekt.cz


Kontakt:

Jakub Svěrák
jakub@eplayground.cz
603155194


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 8. 2008 15:06
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Playground (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Playground je komunikační prostor sdružující PR specialisty, art directory, copywritery, designery a marketingové konzultanty.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.