Móda hýbe světem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Móda hýbe světem


Odívání téměř snad od vzniku lidstva samotného jej ovlivňuje a člověk ovlivňuje jej. Na počátku člověk oděvy začal užívat spíše z praktického hlediska, z důvodu zahalení a ochrany před okolními vlivy.

Odívání téměř snad od vzniku lidstva samotného jej ovlivňuje a člověk ovlivňuje jej. Na počátku člověk oděvy začal užívat spíše z praktického hlediska, z důvodu zahalení a ochrany před okolními vlivy. Později se začali dělat rozdíly mezi společenskými třídami. Ti bohatší kupovali nejnovější a nejluxusnější modely a tak se lidé na ulicích už jen dle šatů začali lišit. Lidé se rádi obklopovali různými módními doplňky, jako jsou náhrdelníky, náramky, kloubouky a pod. Za nejobdivuhodnější módu se považuje období renesance a rokoka.Avšak velký přelom v módním průmyslu nastal v 19. století od kdy se datuje markatní rozkvět návrhářů. Oblečení definitivně přestává mít funkci pouze praktickou.... lidé vyjadřují pomocí šatů i své postoje a názory... náboženské vyznání a pod. Zmiňme si např. rocker´s módu.... drsný dojem... kožená bunda, ošoupané jeany... a nebo nezapomenutelní hippies... se svou barevností, kalhotami do zvonu, různými čelenkami a ověšeni šperky bez rozdílu pohlaví.
V 60. letech začíná pravá éra modelek, kteoru odstartovala Twiggy. Módní přehlídky jsou v plném proudu, když v 70. letech nastává průlom v oblasti modelingu a na mole se objevují i modelky tmavé pleti. Styl se začíná dostávat do našich běžných životů čím dál tím víc. Inspirujeme se známými osobnostmi, ale i lidmi kolem nás. Že Šaty dělají člověka? Dovolím si tvrdit, že né jednou byla tato skutečnost potvrzena.

Kontakt:

Tomáš Svoboda
tom.svob@gmail.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 9. 2010 12:21
Kategorie: Zábava
Název zdroje: tvojemoda.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
E-shop s JAPAN STYLE oblečením pro ženy. Nabízíme dámskou módu za super ceny. Nízké poštovné, všechno zboží skladem! Prodáváme topy, trika, tuniky, šaty, svetry a další.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.