Manipulace s poplatky dostane zdravotnictví do hlubokých potíží | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Manipulace s poplatky dostane zdravotnictví do hlubokých potíží


Praha - Poslanecká sněmovna bude znovu hlasovat o zrušení poplatků ve zdravotnictví. Návrhy komunistů a sociálních demokratů jsou pouze předvolebním tahem, který přehlíží současný stav zdravotnictví. Výpadek finančních prostředků, který nebudou doprovázet komplexní změny v nastavení zdravotního systému, bude znamenat další problémy v tomto dlouhodobě podfinancovaném sektoru.

„Pokud se takto zbrkle zruší či omezí poplatky ve zdravotnictví bez náhrady, dostane se celý zdravotní systém do výrazných finančních potíží,“ říká Lenka Melicharová Ptáčková, lídr kandidátky KDU-ČSL ve Středočeském kraji. V době hospodářské krize a hrozícího 230 miliardového schodku rozpočtů veřejných financí mohou mít nepromyšlené zásahy do financování zdravotnictví závažné následky.

„Středočeští lékaři a zdravotní sestry mají bohaté zkušenosti s politickými pokusy ve zdravotnictví. Privatizace nemocnic, zrušení placení poplatků v krajských nemocnicích a následné pokuty od zdravotních pojišťoven jsou jen vrcholem ledovce, který středočeské zdravotnictví uvrhl do chaosu,“ vyjmenovává hlavní problémy Lenka Ptáčková Melicharová.

Zdravotnický personál ve středočeských nemocnicích je každý den konfrontován s náročnou realitou. Změny ve zdravotnictví se projevují i na počtu zdravotních sester, které odcházejí do jiných krajů za lepšími pracovními podmínkami. „Hrozí nám další snížení kvality zdravotní péče, protože nebudou peníze na dostatek kvalifikovaného personálu. Lékaři a sestry budou muset často pracovat přesčas, což se zákonitě musí projevit na kvalitě,“ dodává Ptáčková Melicharová.

Lidovci navrhují namísto placení regulačních poplatků za léky přestat proplácet levné léky na banální onemocnění ze zdravotního pojištění. KDU-ČSL je také pro zavedení jednotné výše doplatků za léky.
Kontakt:

Lenka Ptáčková Melicharová
lídr KDU-ČSL Středočeský kraj
lept@seznam.cz
724 282 342
226 205 353


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 9. 2009 13:29
Kategorie: Politika
Název zdroje: KDU-ČSL Středočeský kraj (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana, krajská organizace působící ve Středočeském kraji.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.