Křest knihy „První pomoc na palubě“ s předmluvou FN Brno. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Křest knihy „První pomoc na palubě“ s předmluvou FN Brno.


Křest knihy „První pomoc na palubě“ s předmluvou FN Brno, garanta kurzů „První pomoc pro kapitány lodí“ realizovaných SHOCK Training Centre.

Mezi jinými událostmi sobotního dne výstavy proběhl i křest knihy První pomoc na palubě, nakladatelství IFP Publishing www.ifp-publishing.cz
Doprovodným programem výstavy LODĚ NA VODĚ provází Standa Berkovec - extrémní novinář, herec, moderátor, výtvarník.
Tato kniha je určena pro okamžiky, kdy není možné jednoduše zvednout telefon, zavolat ambulanci a počkat , až přijede. Na moři je nutné konat ihned a nedá se spoléhat na pomoc zvenčí. Musíte se bez pomoci obejít a to celé hodiny, nebo i dny. První pomoc na palubě může zachránit život. Žádna loď by bez ní neměla vyplout.
Právě pro tyto skutečnosti oslovilo nakladatelství IFP Publishing školicí a eventovou firmu SHOCK Training Centre, která v úzké spolupráci FN Brno pořádá praktické kurzy této specifické první pomoci, kde je dán důraz na praktické procvičení všech řádných i alternativních postupů záchrany života. Více informací o těchto kurzech najdete na www.shock.cz
FN Brno a její odborníci na problematiku poskytování zdravotní pomoci na moři napsali předmluvu a stali se tak partnery této knihy v ČR.
Originál vydalo anglické námořní a jachtařské nakladatelství Wiley Nautical a to v lednu 2011.
Sandra Roberts, je lektor senior Námořní akademie ve Warsashu (Anglie) kde přednáší první pomoc a medicínské aspekty pobytu na moři. Své více jak čtyřicetileté praktické zkušenosti s první pomocí získala nejen díky své jachtařské zálibě, ale také díky službě v armádě UK.
Autor: Sandra Roberts
Formát: B5
Počet stran: 128 barevných, s obrázky a fotografiemi

Kniha První pomoc na palubě popisuje základní úkony, kterými je možné zranění nebo nemoci přivést pod kontrolu a postiženého stabilizovat. Každá kapitola a každé téma je koncipované tak, aby požadované informace bylo možné získat rychlým pohledem. Jazyk knihy je jednoduchý a výstižný a tam, kde je to vhodné, je doplněn sérií fotografií, které exaktně ukážou, jak postupovat. A stejným způsobem, jakým lze knihu číst, je možné podle ní i provádět první pomoc. Jenoznačné rady pomohou dostat vzniklou situaci pod kontrolu, postiženého stabilizovat a poskytnout mu adekvátní ošetření.

Každý, kdo si knihu zakoupí (školicí centrum InGarden, Nad Primaskou 292/45, Praha 10), nebo dostane jako dárek je na správné cestě, stát se zodpovědným ke své posádce. Ze zkušeností však víme, že procvičené vědomosti a alternativní postupy, které právě na praktickém kurzu První pomoc pro kapitány lodí
načerpáte, mohou být při poskytnutí záchrany života rozhodující.

Za SHOCK Training Centre
Barbora Horešovská
Kontakt:

Barbora Horešovská
jednatel
horesovska@shock.cz
+420603485193
+420274780575


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 4. 2011 10:54
Kategorie: Sport
Název zdroje: SHOCK,s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Eventová a školicí firma SHOCK. V rámci školení vypisujeme stále nové otevřené i certifikované kurzy pro odborníky i veřejnost. Jako eventová agentura zajišťujeme pro své klienty plný servis při pořádání konferencí i jiných akcí, pro menší školení pronajímáme vlastní prostory ve školicím centru InGarden v Praze 10.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.