Kontrakt v hodnotě 4,6 mil. EUR pro ČKD Blansko Small Hydro s.r.o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kontrakt v hodnotě 4,6 mil. EUR pro ČKD Blansko Small Hydro s.r.o.


Společnost ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o. uzavřela dne 1. dubna 2010 kontrakt na projekt vodní elektrárny CABULIG na ostrově Mindanao na Filipínách. Hodnota kontraktu je přes 4,6 mil. EUR.

EPC kontrakt, který zahrnuje projekt, výrobu, dodávku, montáž, zkoušky a uvedení zařízení do provozu, byl uzavřen s významnou filipínskou energetickou společností Mindanao Energy Systems Inc. Koncovým zákazníkem je společnost Cagayan Electric Power and Light Company, Inc. (Cepalco), což je majitel a provozovatel elektrické distribuční sítě na ostrově Mindanao. Kontrakt se vztahuje na dodávku 2 kusů horizontálních Francisových turbin o průměru oběžného kola 1 000 mm, 2 synchronních generátorů, pomocných provozů, elektrické části a hydrotechnické části, kterou tvoří zařízení vtoku do elektrárny. Celkový instalovaný výkon elektrárny činí 8,6 MW.

„Projekt byl sice uzavřen v dubnu, ale nabídku jsme řešili již od března 2009. Jednání nebylo vůbec jednoduché, a proto si tohoto vítězství ve veřejné soutěži nesmírně vážíme. Dne 6. května 2010 se u zákazníka za účasti velvyslance České republiky na Filipínách, pana RNDr. Josefa Rychtara, konala slavnostní podpisová ceremonie,“ vyjádřil se Petr Kligl, Area Sales Manager, ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o.

Kompletní projektová dokumentace elektromechanické části by měla být zákazníkovi předána do konce srpna 2010. Expedice obou soustrojí jsou naplánovány na konec března 2011. Montáž na stavbě je pak naplánována na začátek května 2011. Projekt by měl být dokončen předáním zákazníkovi do provozu do konce srpna 2011.

„Projekt vodní elektrárny CABULIG je prvním projektem v historii ČKD Blansko na Filipínách. Na ostrově Mindanao je momentálně nedostatek elektrické energie, zároveň tam je ale velký potenciál vodních zdrojů, do budoucna je tedy v plánu výstavba dalších vodních elektráren. Filipíny se tímto tedy pro nás opravdu stávají velmi zajímavým teritoriem,“ upřesnil JUDr. Vlastimil Ondřich, ředitel ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o.

Kromě projektů na Filipínách, má společnost ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o. v současné době uzavřené kontrakty i v České republice, Mexiku, Itálii, Turecku, Řecku a Norsku v celkovém objemu přes 14 mil. EUR. Další kontrakty ve výši cca 20 mil. EUR jsou v jednání s investory po absolvování nabídkového řízení.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy s bohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby v místě sídla společnosti se datují od roku 1698. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje v produkci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické vybavení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Výrobní možnosti podniku umožňují zabývat se rovněž opracováváním svařenců podle specifických potřeb zákazníka. Na podzim roku 2007 založila společnost ČKD Blansko Holding, a.s. dceřinou společnost ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o. Společnost ČKD Blansko Small Hydro, s.r.o. navazuje na tradici dodávek vodních turbín a hydrotechnických zařízení pro malé vodní elektrárny. Zaměření společnosti je na dodávky nových turbín o jednotkovém výkonu od 200 kW do 20 MW. V projekci a v konstrukci pracuje tým odborníků s mnohaletou praxí v oboru vodních turbín. Produkty z ČKD Blansko Holding, a.s. jsou využívány po celém světě a nesou pečeť kvality českého strojírenství. ČKD Blansko Holding, a.s. je členem skupiny JSC Ťažmaš.
Kontakt:

Lenka Holubová
Public Relations
lenka.holubova@ckdblansko.cz
+420516401111


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 5. 2010 16:26
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vodní turbíny a hydrotechnické vybavení, karusely-těžké svislé soustruhy, větrné elektrárny, kooperace a svařence.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.