Konference pro pedagogy mateřských škol se uskuteční ve Velkém Meziříčí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konference pro pedagogy mateřských škol se uskuteční ve Velkém Meziříčí


Pedagogové mateřských škol se mohou těšit na krajskou konferenci, která proběhne ve Velkém Meziříčí už 28. března a bude zaměřena na nabídku environmentálních aktivit organizací kraje Vysočina.

Krajská konference Mrkvička 2011 je jednou z činností projektu Mrkvička – podpora ekologické výchovy do mateřských škol kraje Vysočina, spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. „Projekt probíhá od listopadu 2010 a během prvních čtyř měsíců se do Mrkvičky zapojilo už šedesát mateřských škol od Žirovnice po Velkou Bíteš a od Malče až po Jemnici,“ informuje programová asistentka Martina Jindřišková a pokračuje: „Mimo jiné nabízíme pedagogům mateřských škol také poradenství v oblastech: pomoc s projekty, ekonápady do běžného dne, literatura, ekoprovoz MŠ, přírodní zahrada, školní jídelna, biopotraviny, regionální produkty a dalších.“

Březnová krajská konference bude zaměřena na možnosti kraje Vysočina. „Úvodní slovo pronese pan ředitel organizace Chaloupky o.p.s., Jozef Zetěk. V dopoledním bloku příspěvků budou účastníkům představeny aktivity Zoo Jihlava, Záchranné stanice živočichů Pavlov, střediska ekologické výchovy Mravenec, Lesů ČR. Budeme se zabývat i zahradami mateřských škol a jejich možnostmi. Dále zazní prezentace dobré praxe některé školky ze sítě Mrkvička,“ nastiňuje program Marie Rajnošková, programová manažerka projektu Mrkvička, a doplňuje: „V rámci konference proběhnou také dva bloky praktických dílen. Každý z účastníků bude mít možnost navštívit dvě, jednu v dopoledním a jednu odpoledním bloku, z následující nabídky: Metody muzikoterapie, Pohádkové tvoření z přírodnin, Zdraví ve vašich rukou – reflexní terapie. Na konferenci je možné se přihlásit do pondělí 21. března na adrese www.chaloupky.cz/mrkvicka.
Kontakt:

Martina Jindřišková
martina.jindriskova@chaloupky.cz
www.chaloupky.cz
733 152 581


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 3. 2011 14:05
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Chaloupky o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Cílem chaloupeckého úsilí je zprostředkovat porozumění přírodě, posílit ohleduplnost a odpovědnost člověka k přírodě, životnímu prostředí, vůči sobě i druhým.
Chaloupky naplňují své poslání prostřednictvím terénních programů pro děti a mládež, publikační činností a školícími a vzdělávacími aktivitami pro ty, kteří mohou toto poselství předávat dále: učitelé, rodiče, členové neziskových organizací ...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.