Komedie Postel plná cizinců se vrací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Komedie Postel plná cizinců se vrací


Hra britského dramatika Dave Freemana Postel plná cizinců se po roční odmlce vrací na repertoár Divadla Kompanyje. V pražském Branickém divadle ji můžete zhlédnout již ve čtvrtek 30. dubna.

Vládne tu neschopný ředitel, nebo spíše všehoschopný vrátný. Není tedy divu, že počet nocležníků brzy převyšuje počet volných postelí a každý si plete každého dalšího ubytovaného s někým jiným, což roztáčí kolotoč nedorozumění. A svérázný vrátný, který, coby veterán z Cizinecké legie, ovládá tak napůl všechny jazyky, všeobecný zmatek ještě zvyšuje. Více či méně dobrovolně pak riskují úplně všichni zúčastnění a kaskáda zápletek, které si na ně autor vymyslel, jim dává pořádné zabrat.… Jak to všechno dopadne netuší až do samého konce ani postavy komedie, a nebudete to tušit ani vy. Zato se budete od začátku do konce dobře bavit. Postel plná cizinců je z rodu hodných a příjemných komedií a laskavé, inteligentní zábavy.

Režisér Roman Štolpa o představení řekl: “K tomuto představení mám osobitý vztah, protože díky němu jsme vlastně před třemi lety dali naše divadlo dohromady. Líbí se mi, kolik neuvěřitelně uvěřitelných skutečností dokázal autor vměstnat do relativně „jednoduchého schématu“, tedy doslova do jednoho hotelového pokoje. Rozhodně bych se rád setkal i s dalšími Freemanovými díly.“
V režii Romana Štolpy se představí:
Jan Révai v roli hoteliéra, Roman Štolpa - Claude, Otto Kallus - Stanley, Zuzana Dřízhalová – Helga, Silvie Koblížková - Brenda, Petra Špindlerová – Simone a jako všehoschopný vrátný Karak Tomáš Valík.
Během května budou mít možnost představení zhlédnout také diváci v dalších českých městech.

Dave Freeman nar. 1922 začínal u divadla jako jevištní technik a v padesátých letech se začal prosazovat jako novinář. Spolupracoval se slavným komikem Benny Hillem, pro kterého napsal většinu jeho revuálních vystoupení. "Postel plná cizinců" (A Bed Full of Foreigners) je jeho prvotinou. Komedie měla premiéru v roce 1973 na slavném londýnském West Endu s Terry Scottem a JuneWhitfieldovou hlavních rolích.

Divadlo Kompanyje
Produkční a zájezdová společnost Kompanyje je divadlem bez stálé scény.
Zárodky společnosti se objevily v roce 2006, kdy její zakladatelé, herec a režisér Roman Štolpa a herečka Markéta Plánková připravovali představení Postel plná cizinců. Během roku 2007 dostaly jejich plány konkrétní podobu. Pro sezónu 2008/9 soubor připravuje nastudování další skvělé komedie, a pro mladší publikum do svého repertoáru zařadilo také pohádku.
(www.divadlokompanyje.net)

Více informací a kontakt pro novináře:
Pavel Moc
tel: 605 785 000
divadlo@divadlokompanyje.net

Fotografie v tiskové kvalitě zašleme na vyžádání.Kontakt:

Pavel Moc
producent
divadlo@divadlokompanyje.net
605785000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 4. 2009 8:26
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Divadlo Kompanyje (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
divadelní agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.