Kladno vítá evropskou aerobikovou špičku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kladno vítá evropskou aerobikovou špičku


Od zítřka 2. června až do neděle 6. června bude v Kladenské sportovní hale probíhat významná událost evropského aerobiku. Uskuteční se zde Aquila Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech, a také otevřená pohárová soutěž pro kadety a juniory. Finále mistrovství proběhne v sobotu a noví mistři Evropy budou vyhlášeni téhož dne v podvečer. Finálový večer bude v přímém přenosu přenášet i Česká televize. Generálním partnerem akce je pramenitá voda Aquila Aqualinea. Bezprostředně na mistrovství bude navazovat otevřený kongres pro veřejnost FISAF fitness Convention se soutěží Breo Hip Hop Individual Trophy, který je určen milovníkům a příznivcům aktivního pohybu.

V České republice se tato významná akce koná již potřetí.
Do soutěže je přihlášeno 730 závodníků z členských zemí asociace FISAF (Mezinárodní federace sportovního aerobiku a fitness, Federation International Sports Aerobics and Fitness), kteří budou bojovat o tituly Mistrů Evropy. Svou účast potvrdili závodníci z Německa, Finska, Srbska, Malajsie, Austrálie, Itálie, Ruska, Iránu, Švýcarska, Francie, Belgie, Holandska a České republiky.
Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích (kadeti 11 – 13, junioři 14 -16 a dospělí 17 a více let) a v sedmi sportovních kategoriích (ženy, muži, páry, teamy, fitness aerobik, fitness step a fitness hip hop).
Mezinárodní hodnotící komisi budou tvořit rozhodčí z Holandska, Srbska, Ruska, Izraele a České republiky.
Protože souběžně s Aquila Mistrovstvím Evropy bude probíhat také otevřené mistrovství, do Kladna přijedou i špičkoví závodníci z Austrálie, Brazílie nebo Malajsie a diváci budou mít možnost porovnat jejich výkony s evropskou závodnickou špičkou. V České republice proto můžeme přivítat např.jednoho z nejlepších australských choreografů a tanečníků Anthony Ikina, hvězdu taneční show „So you think you can dance 2009“, který bude lektorem doprovodné akce.
Naši zástupci se kvalifikovali ze dvou nominačních závodů, které proběhly v Luhačovicích a Mladé Boleslavi. České barvy budou na Aquila mistrovství Evropy hájit: Jan Pochobradský, mistr Evropy z let 2006 a 2009 a mistr světa z let 2006 a 2008 a Denisa Barešová, loňská mistryně Evropy, a 4. z mistrovství světa a zlatý tým z Aquila Aerobic 2010 Fitness Centra Hanky Šulcové.
Čeští reprezentanti se na evropských i světových soutěžích pravidelně umísťují na předních místech, a to jak v sólových, tak skupinových disciplínách. Pro diváky bude jistě zajímavé sledovat soutěžní setkání evropské aerobikové elity, jejíž velký sportovní svátek na Kladně právě začíná.
Ředitelkou Aquila mistrovství Evropy je generální manažerka Českého svazu aerobiku a ředitelka Sportklubu ČASPV Kladno Jitka Literová. Průběh mistrovství bude osobně sledovat nejvyšší výkonný orgán federace FISAF v čele s prezidentkou výkonného výboru PaedDr. Jitkou Poláškovou, viceprezidentkou Stellou Diblik ze Švýcarska a generální sekretářkou FISAF, paní Riittou Hämäläinen-Bister z Finska.
Záštitu nad Aquila Mistrovstvím Evropy převzali Předseda vlády Ing. Jan Fischer, CSc. a starosta Statutárního města Kladna Ing. Dan Jiránek, předseda Českéh olympijského výboru MUDr. Milan Jirásek, akce se koná za podpory fondu hejtmana Středočeského kraje, MUDr. Davida Ratha.
Český svaz aerobiku děkuje všem finančním i mediálním partnerům.

Generálním partnerem je pramenitá voda Aquila. Spolupráce pramenité vody Aquila s Českým svazem aerobiku vychází z dlouhodobého konceptu - společným záměrem je propagovat zdravý životní styl spojený s aerobikem a přitáhnout k němu co nejširší veřejnost. Kvalitní pitný režim a důsledná péče o pleť do takového životního stylu neodmyslitelně patří. Aquila je díky svému složení ideální volbou pro každodenní hydrataci těla i pleti. Aby byla sportovcům stále po ruce, připravena podporovat jejich výkony, má Aquila ve svém portfoliu i speciální sportovní formát – neperlivou pramenitou vodu v ergonomické láhvi pro lepší držení se sportovním uzávěrem, který nepustí ani kapku navíc.

Akreditovaní novináři mají vstup do Kladenské sportovní haly zdarma, u prezence obdrží identifikační visačku. V průběhu závodů bude možné využít označené zázemí organizátora. Ihned po skončení finále bude k dispozici tisková zpráva s výsledky.

Více informací na stránkách www.csae.cz; www.kladnofisaf.cz
Fotografie v tiskové kvalitě zašleme na vyžádání; kontakt pro média i kontakt na místě:
Jana Hubačová, tel. 777 668 213, vzdelavani@csae.cz

Kontakt:

Jana Hubačová
manažerka
vzdelavani@csae.cz
777 668 213
271 746 626


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 6. 2010 22:29
Kategorie: Sport
Název zdroje: Český svaz aerobiku (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český svaz aerobiku je občanské sdružení, jehož cílem je rozvíjet rekreační formy aerobních forem cvičení a wellness aktivit obyvatelstva, podporovat mistrovské i nemistrovské soutěže a s tím spojené soutěžní a reprezentační aktivity na všech úrovních a pečovat o vzdělávání trenérů a instruktorů pro širokou veřejnost.
Je zástupcem ČR v organizaci FISAF s právem vysílat závodníky na mezinárodní závody a organizovat mistrovství Evropy i světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.