JABLKOŇ V ZAHRADĚ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


JABLKOŇ V ZAHRADĚ


Již počtvrté zahájí v KC Zahrada hudební sezónu v novém roce alternativní folk kapely Jablkoň. Praha 12. ledna 2011 - První lednový koncert v jihoměstské Zahradě již tradičně patří skupině Jablkoň. V pátek 14. 1. ve 20.00 si návštěvníci budou moct užít vystoupení slavné kapely, která za více než tři desetiletí své existence ochutnala snad od každého z hudebních žánrů

Jablkoň je hudební skupina založená před více než třiceti lety. Za totality čelila, jako mnohé a mnozí další, zákazům veřejného vystupování, cenzuře a dalším potížím, takže se po pádu komunismu bezprostředně chopila nové příležitosti a začala koncertovat v zahraničí. Ve té době také opustila své původní folkové a jazzové zařazení a zahájila spolupráci s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným a několika symfonickými orchestry na experimentálních projektech Jablkoň&Svěcený a Symphonic Jablkoň.
Během uplynulých deseti let skupina výrazně omládla. Z původního složení zůstal pouze frontman, zpěvák Michal Němec, „duše“ kapely. Doprovází ho elegantní kytarový kouzelník Martin Carvan a rytmická sekce tvořená nekompromisním basistou Johnny Judlem a bubeníkem a perkusionistou Petrem Chloubou. Nejčerstvější, nejmladší a patrně i nejenergičtější členkou kapely je saxofonistka a zpěvačka Anička Duchaňová, která je vedle svého hudebního angažmá v Jablkoni také herečkou a principálkou vlastního divadélka zvláštního názvu Vyrob si své letadýlko.
Jablkoň, který začínal jako folková kapela, je dnes ovlivněn mnoha různými hudebními směry, jejichž syntéza tvoří jedinečnou hudební poetiku kapely. Využívá nástroje od klasické kytary, bicích a trubky, přes basovou foukací harmoniku, až po pumpičku, či různě znějící kovové předměty. Dynamiku hudby umocňují členové kapely svým zpěvem, vokály i výkřiky.
Bohatá diskografie Jablkoně čítá celkem 11 desek a jedno DVD. Jablkoň vyhrál dvě hudební ocenění Anděl a osmkrát byl na toto ocenění nominován.


Vstupenky v ceně 190,- / 150,- je možné zakoupit na pokladně v KC Zahrada, v prodejní síti Ticketpro, nebo online na www.webticket.cz.
Obsah samotné zprávyKontakt:

Líza Zima Urbanová
PR a marketing
liza.zima@kczahrada.cz
http://www.kczahrada.cz/event/jablkon2011
271910246


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 1. 2011 14:37
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Kulturní Jižní Město, o.p.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Kulturní Jižní Město provozuje kulturní centrum zahradaKC a Chodovská tvrz na pražském Chodově. Celoroční kulturní program doplňují festivaly a akce ve veřejném prostoru, oba objekty navíc disponují kvalitním zázemím pro pořádání konferencí a seminářů. Více na www.kczahrada.cz a www.chodovskatvrz.cz
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.