HYPOSERVIS: Březen – další měsíc růstu hypotečního trhu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


HYPOSERVIS: Březen – další měsíc růstu hypotečního trhu


Důvěra v hypoteční a rezidenční trh opět vzrůstá. Před měsícem se mohl jevit první meziměsíční růst hypotečního trhu od počátku krize jako nepodstatná informace. Dnes lze vidět u všech významných hráčů, bank i stabilních hypotečních makléřů, zřetelný trend – růst. Meziměsíční a u řady subjektů i meziroční růst. Poprvé od léta 2008. Výrazný růst zaznamenala rovněž společnost Hyposervis a.s., která je nejstarší hypoteční makléřskou společností na českém trhu. Březnové výsledky společnosti jsou nejlepší od vypuknutí finanční krize v druhé polovině minulého roku.

Výsledky společnosti Hyposervis za první čtvrtletí 2009 poukazují na velký nárůst hypoték u českých zákazníků v měsíci březnu, důvěra v trh opět vzrůstá. Počet hypotečních úvěrů v březnu 2009 v porovnání s únorem 2009 se zvýšil o 76 %, a pokud jde o objem, nárůst činí 129 %. Zaznamenán byl i růst meziroční, při porovnávání března 2008 a března 2009 se počet jednotlivých úvěrů navýšil o 23 % a objem úvěrů o 19 %. Výsledky Hyposervis tak výrazně předčily i výsledky celého hypotečního trhu a podíl Hyposervisu na trhu se stejně jako dalším významným makléřům zvyšuje.
„Březen 2009 vykazuje nejlepší výsledky od září 2008, kdy se začala projevovat finanční krize. Obdobná čísla se nám potvrzují i v průběhu dubna, oživení důvěry v trh je jednoznačně nastartováno. Veřejnost se na trh začíná dívat pozitivněji, obavy z finanční krize opadávají a lidé se opět zajímají o možnosti nového bydlení. Vrací se klienti, kteří byli v minulých měsících zaskočeni enormním množstvím negativních zpráv. Opět začínají nakupovat byty a domy a chtějí zajistit hypotéky,“ uvádí Ing. Milan Roček, předseda představenstva Hyposervis, a dodává: „Nárůst nových zakázek je podstatný. I když jsou hypotéky stále poměrně snadno dostupné, neboť výše úroků se drží na velmi dobré úrovni a nyní dokonce díky marketingovým akcím bank mírně klesají, tak získání hypotéky je obtížnější a složitější než dříve. I proto za námi dnes přichází více klientů, kteří na trhu ztratili přehled a v obcházení jednotlivých bank nevidí žádný efekt. Dnes cítíme, že vybudování silné a kvalitní značky v minulých letech mělo pro Hyposervis zásadní význam. Kvalitní servis a odborné poradenství od zkušených hypotečních makléřů je to, co dnes hledá více klientů než dříve,“ dodává Roček.Kontakt:

Ing. Arnold Ptasznik
Marketing manager
arnold.ptasznik@hyposervis.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 4. 2009 16:55
Kategorie: Finance
Název zdroje: Hyposervis a. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zdarma zajistíme hypotéku v kterémkoliv hypotečním domě. Zajišťujeme hypotéky na byty, rodinné domy, pozemky atd., za zvýhodněné úrokové sazby a znalecké odhady. Nabízíme také projektové financování developmentu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.