Hudební léto Kuks 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hudební léto Kuks 2011


V letošním roce se bude opět konat festival Hudební léto Kuks. Od 12. června do 20. srpna proběhne v hospitálním kostele Nejsv. Trojice v Kuksu celkem šest koncertů. Na zahajovacím koncertu se představí houslový virtuos Václav Hudeček, který je také uměleckým patronem festivalu. V rámci festivalu budou také 25. června provedeny novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století v podání sopranistky Markéty Mátlové a varhaníka Víta Havlíčka, který je rovněž dramaturgem a ředitelem festivalu. Záštitu nad festivalem převzal hejtman královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, poslanec PhDr. Robin Böhnisch a senátor MUDr. Pavel Trpák.

Na zahajovacím koncertu 12. června rozezní své housle umělecký patron festivalu Václav Hudeček za doprovodu komorního orchestru Barocco sempre giovane.
Druhý koncert 25. června nabídne hudební zajímavost - novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století v podání sopranistky Markéty Mátlové a varhaníka Víta Havlíčka, který je připravil k provedení po studiu archivu hudebnin kukského konventu Milosrdných bratří. Tento koncert uvede členka Akademie věd ČR PhDr. Michaela Freemanová.
Třetí koncert 16. července bude patřit profesorce pardubické konzervatoře, houslistce Ivě Kramperové, a varhanici Jiřině Dvořákové–Marešové, která zahraje nejen na kukské varhany, ale i na varhanní pozitiv před oltářem tamního kostela.
Sólistou čtvrtého koncertu 23. července bude mladý hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Lukáš Pavlíček, kterého doprovodí varhanice Michaela Káčerková.
6. srpna se publiku představí cembalistka Edita Keglerová. Spolu s ní vystoupí flétnistka Julie Braná, která se specializuje na interpretaci barokní hudby a působí v několika předních orchestrech orientovaných na historicky poučenou interpretaci.
Na závěrečném koncertu 20. srpna budou moci posluchači vyslechnout majestátní zvuk trubky a varhan. Varhaník Petr Hostinský doprovodí trumpetistu Filharmonie Hradec Králové Pavla Herzoga, který zahraje nejen na moderní trubku, ale i na barokní trubku – klarinu.
Festival pořádá občanské sdružení Královédvorský chrámový sbor spolu se správou Hospitalu Kuks.

Přehled koncertů festivalu

neděle 12.6. 15h - zahajovací koncert festivalu
Václav Hudeček a Barocco sempre giovane

sobota 25.6. 15h
Markéta Mátlová – soprán, Vít Havlíček – varhany
„Novodobé premiéry skladeb kukských regenschori 18. století“

sobota 16.7. 15h
Iva Kramperová – housle, Jiřina Dvořáková–Marešová – varhany, varhanní pozitiv

sobota 23.7. 15h
Lukáš Pavlíček – hoboj, Michaela Káčerková – varhany

sobota 6.8. 15h
Julie Braná – flétna, Edita Keglerová – cembalo

sobota 20.8. 15h - závěrečný koncert festivalu
Pavel Herzog – trubka, klarina, Petr Hostinský – varhany
Kontakt:

Andrea Zaorálková
zaoralkova.andrea@seznam.cz
www.kchs.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 6. 2011 12:31
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Královédvorský chrámový sbor, o.s. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.