Dvacátý ročník Chodovské tretry – největší atletická akce roku v Karlovarském kraji | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dvacátý ročník Chodovské tretry – největší atletická akce roku v Karlovarském kraji


V roce dvacátého výročí založení atletického klubu ŠAK Chodov bude největší akcí na dráze 20. ročník mítinku Chodovská tretra.

„Mítink se koná v sobotu 7. května od 12:30 hodin na atletickém stadionu v Chodově v Husově ulici. Očekáváme účast okolo 300 závodníků všech věkových kategorií – od přípravek po veterány.“ říká Libor Dočkal, prezident klubu.
Hlavním magnetem by měly být hody a vrhy, především disk. Jako již několikrát v minulosti se očekávají útoky na limity na Mistrovství světa dospělých i MS do 17 let. A jedním z aktérů ve vrhu koulí dorostenců bude i současná česká vrhačská jednička v této kategorii – domácí Tomáš Skála. Vedle něj ,jak už teď víme, se představí v kategorii mužů účastník Mistrovství světa juniorů Tomáš Voňavka, který bude usilovat o splnění limitu na ME do 22 let. Mezi ženami se očekává také boj o limit na stejné Mistrovství od účastnice MS a ME juniorů Kateřiny Klausové. Její soupeřkou v kruhu bude 2. nejlepší diskařka ČR Eliška Staňková.
Do Chodova zavítá i bývalá česká reprezentantka a rekordmanka Zdena Šilhavá, která bude čestným hostem 20. ročníku chodovské tretry.
Na atletické dráze se budou běhat sprinty na 60m žákovských kategorií, dospělé čeká královská disciplína na 100m, v kategorii mužů jako Memoriál Petra Bernata. Loňské vítězství zde bude obhajovat pražský Robert Kučera s osobákem hluboko pod 11 sekund.
Na ovále se bude běhat i běh na 300m všech kategorií. Zde bude zrak diváků jistě patřit především loňskému účastníku Mistroství světa juniorů v běhu na 400 m př. Radku Fischerovi
Žactvo se pak na dráze představí ještě v běhu na 800 m .
„Na 16:00 hodin zveme rodiče s dětmi narozenými v roce 2005 a mladší k běhu minižactva na 100m. Tento závod má vždy velmi bouřlivou diváckou kulisu a desítky fotografů podle dráhy z řad rodičů a prarodičů“, doplňuje Libor Dočkal.
Na závěr bude na oválu následovat tradiční běh na 5000m pro dospělé a veterány, zařazený do Ligy běžců Karlovarského kraje. „Na této jediné „pětce“ na dráze, která se v našem kraji běhá, očekáváme kromě jiných i účast mistryně republiky v půlmaratonu Ivany Sekyrové a domácí veteránskou hvězdu Manfréda Krassu“, konstatuje Miloslav Zítka, člen výkonného výboru klubu.
„Součástí oslav 20. výročí historie tohoto atletického mítinku bude i vydání publikace“20 let Chodovské tretry,“ kde si čtenáři budou moci zavzpomínat v článcích, výsledcích i fotografiích na proběhlé ročníky tohoto atletického závodu,L dodává autor publikace Miloš Volek.
Kontakt:
Mgr. Libor Dočkal, prezident klubu – tel. 602 459 734
atletikachodov@seznam.cz
www.sak-chodov.cz


Kontakt:

Miloslav Zítka
člen výkonného výboru
mzitka@centrum.cz
www.sak-chodov.cz
607 992 873


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 5. 2011 6:35
Kategorie: Sport
Název zdroje: ŠAK Chodov (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Školní atletický klub Chodov
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.