Dokončení projektu v hodnotě přes 58 mil. Kč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dokončení projektu v hodnotě přes 58 mil. Kč


Dne 8. srpna 2009 byl dokončen projekt v hodnotě přes 58 mil. Kč na dodávku těžkého svislého soustruhu pro německého zákazníka. Celý projekt byl dokončen úspěšným předáním stroje zákazníkovi, kterému předcházela montáž, zkoušky stroje a výpomoc zákazníkovi při uvedení stroje do provozu.

Kontrakt na dodávku těžkého svislého soustruhu typu SKD 40/47 D byl podepsán dne 19. března 2008 s významnou německou společností Schmolz & Bickenbach. Zákazníkem je nadnárodní a silná společnost, zabývající se výrobou vysoce kvalitní oceli a opracováním dílů plynových turbín. Zákazník má od společnosti ČKD Blansko Holding, a.s. již dva stroje, konkrétně stroj SKJ 32-63 z roku 1991 a stroj SKD 40 C-NC z roku 2001. Stroj SKD 40/47 D byl tedy již třetím strojem v pořadí.

„Projekt byl dokončen ve smluvních termínech, v zaručené kvalitě a k plné spokojenosti zákazníka. Zákazník má díky dlouhodobé spolupráci dobrý vztah k našim strojům, k jejich kvalitě a kladně oceňuje poměr přidané hodnoty stroje a jeho ceny. Je našim cílem i nadále spolupráci nejenom s tímto, ale i dalšími významnými zákazníky udržovat a prohlubovat. Právě tato dlouhodobá spolupráce, založená na oboustranném profesionálním a seriozním jednání, je klíčem k úspěchu i v této náročné ekonomické době,“ sdělil Ing. Václav Sváček, Ředitel divize Karusely.

Ve dnech 2. a 3. dubna 2009 proběhla ve výrobních prostorách společnosti ČKD Blansko Holding, a.s. úspěšná předpřejímka tohoto stroje. Na stroji byla v průběhu předpřejímky zákazníkovi předvedena kompletní geometrie stroje, na stroji proběhly pracovní zkoušky a obráběl se NASA kus. Na konci byl na stroji proveden i krátký zátěžový test. Dne 27. dubna 2009 započala externí montáž u zákazníka. Kompletní montáž bez krytů trvala 33 kalendářních dnů. Od 1. června 2009 započalo oživování stroje. Celý stroj byl úspěšně předán dne 20. července 2009 dle lhůty určené v kontraktu. Stroj umožňuje obrábět obrobek až do průměru 4 700 mm, maximální výška obrobku může dosahovat až do 2 500 mm a stroj může být zatížen až do 60 tun. Maximální otáčky upínací desky mohou dosahovat až 80 otáček za minutu.

V podmínkách společnosti ČKD Blansko se v případě stroje typu SKD 40/47 D jedná o opakovanou výrobu stroje, konstruovaného a vyráběného na základě zakončeného inovačního cyklu vybrané typové řady strojů SKD.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy s bohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby v místě sídla společnosti se datují od roku 1698. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje v produkci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické vybavení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Významnou obchodní oblast tvoří rovněž těžké svisle soustruhy, tzv. karusely. Tyto soustruhy společnost sama využívá při obrábění rotačních dílů vodních turbín, což významně přispívá k ověřování jejich spolehlivosti, životnosti i k získávání zkušeností a poznatků pro jejich další rozvoj. Dceřiná společnost ČKD Blansko Wind, a.s. se specializuje na dodávku moderních větrných elektráren na klíč. Ve spolupráci s finským partnerem nabízí jedno z nejmodernějších řešení v oblasti větrných elektráren využívajících planetovou převodovku Multibrid. Výrobní možnosti podniku umožňují zabývat se rovněž opracováváním svařenců podle specifických potřeb zákazníka.

Turbíny, soustruhy a svařence z ČKD Blansko Holding jsou využívány po celém světě a nesou pečeť kvality českého strojírenství. ČKD Blansko Holding, a.s. je členem skupiny J&T.
Kontakt:

Lenka Holubová
Public Relations
lenka.holubova@ckdblansko.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 8. 2009 12:20
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vodní turbíny a hydrotechnické vybavení, karusely-těžké svislé soustruhy, větrné elektrárny, kooperace a svařence.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.