Do projektu Praha 4 Bezdrátová se připojilo více než 10 000 uživatelů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Do projektu Praha 4 Bezdrátová se připojilo více než 10 000 uživatelů


Do projektu Praha 4 Bezdrátová se připojilo více než 10 000 uživatelů Praha – V městské části Praha 4 už druhým rokem funguje nový a moderní způsob informování a vzdělávání občanů prostřednictvím projektu Praha 4 Bezdrátová. Právě v těchto dnech tuto službu využívá přes 10 000 spokojených uživatelů a zájem stále roste.

„Celkem jsme zprovoznili třicet pět vysílačů přenášejících signál bezdrátového internetu, většina z nich je umístěna na základních školách. Podařilo se tak plošně pokrýt signálem celou Prahu 4,“ popisuje radní Prahy 4 a iniciátor projektu Martin Plíšek, který v letošních komunálních volbách kandiduje za TOP 09 na starostu.
Po registraci do sítě se uživatelé dostanou na stránky státní správy, samosprávy, portály a vyhledavače, kde mohou zůstat připojeni až dvanáct hodin. Podle radního Plíška se jedná o důležitou službu občanům, kterým je takto zjednodušen přístup k potřebným informacím. Síť www.praha4net.cz je bezplatnou službou pro všechny občany Prahy 4.
Vedle zajištění bezdrátového připojení k internetu projekt Praha 4 Bezdrátová nabízí další služby pro své občany. Jedná se o e-learningové kurzy, SMS Rozhlas, zasílání newsletterů a free mail. Všechny tyto služby vedou k efektivní komunikaci s občany a mohou výrazně pomoci například v případě ekologických havárií či v krizové komunikaci. Občané, kteří si zaregistrují svá telefonní čísla, dostávají na svůj mobil zprávy týkající se dění ve své městské části. „Je to nejrychlejší způsob zveřejnění informací, protože dnes má u sebe mobilní telefon každý. Tyto zprávy se k uživatelům dostanou na jakékoliv místo,“ vysvětluje radní Plíšek a dodává, že už nyní se pracuje na dalším rozvoji služeb a na navazování partnerství s dalšími subjekty.

Kontakt:

Mgr. Martin Plíšek
předseda TOP 09 Praha 4
martin@plisek.eu
+ 420 724 272 95


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 10. 2010 8:37
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: TOP 09 Praha 4 (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.