Další služba občanům od úřadů: SMS Podatelna  | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Další služba občanům od úřadů: SMS Podatelna 


Jako první v republice spustila radnice Prahy 6 tzv. SMS Podatelnu. Jedná se o způsob, jak doručit na úřad podání přímo z mobilního telefonu. Nedávno stejnou službu nabídla svým občanům i obec Petrov nad Desnou.

"Slíbili jsme občanům neustálé rozšiřování služeb pro veřejnost a tato je jedna z nich. Jsme rádi, že možnost zasílání podání na úřad pomocí mobilních telefonů občanům usnadní komunikaci s úřadem,“ řekl starosta Petrova nad Desnou Ing. Jan Vaníček.

Doplnil ho tajemník radnice Prahy 6 Ing. Jan Holický: „V Praze 6 této formy komunikace využilo už 45 občanů. Na začátku jsme samozřejmě nevěděli, zda lidé budou službu využívat pragmaticky a ne jen např. k různým formám obviňování. Výsledky nás ale překvapily všechny. Všechny došlé esemesky byly pragmatické a týkaly se skutečných potřeb lidí. Výměny občanského průkazu, stavebního povolení na určité úpravy v bytě apod.“

"Mobilita a možnost požádat o pomoc nebo se ozvat odkudkoliv je důležitá nejen u služeb pro seniory a tělesně postižené, ale i v případech, kdy občané mohou včas upozornit na něco co se jim nelíbí, na hrozící nebezpečí nebo pomoci zabránit páchání přestupků a trestné činnosti,"  doplnila tajemníka Jana Mertová, ředitelka společnosti INFOKANÁL s.r.o. . Právě INFOKANÁL s.r.o. uvedl tento produkt na trh. 

Radnice Prahy 6 i Petrova nad Desnou si podle Mertové správně uvědomily mimořádnou oblibu mobilní komunikace, proto nabídly občanům další komunikační kanál, tzv. SMS podání, které je velmi jednoduché.

Jak vlastně SMS Podatelna funguje?

SMS zpráva odeslaná v příslušném tvaru se zobrazí referentovi obsluhujícímu el. podatelnu úřadu ve formě emailové zprávy, která je doručena do emailové schránky. Oproti standardním emailovým zprávám z ní však není možné určit odesílatele prostřednictvím jeho emailové adresy, ale prostřednictvím jeho mobilního telefonního čísla. V případě, že do SMS podání zapomene žadatel napsat své údaje či adresu, příslušný referent mu zavolá na mobilní telefon a údaje si vyžádá (analogie u emailové zprávy, kterou tazatel zapomene podepsat. I v tomto případě musí referent na uvedenou emailovou adresu poslat žádost o doplňují informace, bez kterých podání není možné řešit. Jde ale o podstatně delší proces nežli okamžité zavolání na mobilní telefonní číslo).

Proč SMS Podatelna? 

SMSky jsou vynikající a nenahraditelnou formou komunikace pro všechny občany i veřejné instituce zejména z toho důvodu, že mobilní telefon má již dnes většina lidí bez rozdílu věku, všichni jej mohou nosit stále u sebe, SMSky nejsou drahé, a o tom, že byla zpráva odeslána nebo doručena, lze získat potvrzení. Kontakt:

Jana Mertová
Výkonná ředitelka
mertova@infokanal.cz
www.infokanal.cz
+420 739 099 044


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 6. 2011 11:21
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: SMS InfoKanál (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SMS InfoKanál umožňuje levnou a efektivní komunikaci pomocí SMS zpráv na mobilní telefon.

SMS InfoKanál je kvalitním komunikačním doplňkem tištěných zpravodajů, internetových stránek města, televizního infokanálu, obecního rozhlasu apod. Jeho výhodou je přímý a osobní charakter zpráv s možností reakce pomocí anket a nízké investiční a provozní náklady.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.