Czech-American TV-Czech Branch požádala o granty na nové projekty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Czech-American TV-Czech Branch požádala o granty na nové projekty


V nedávné době byly podány žádosti na Ministerstvo zahraničí o granty pro nové projekty: „Česká škola“, „Osobnosti české historie“ a „Památky západočeského kraje“. Projekty CATV-Czech Branch mají pomoci spolkům v zahraničí svým zaměřením na uchování českého jazyka a českých kulturních tradic.

Projekt „Česká škola“ není tak úplně novým projektem. Již tři roky je vysílán na Czech-American TV (CATV). Ale až doposud se vyráběl v USA, nyní chceme jeho výrobu přesunout do České Republiky, bude ho natáčet CATV-Czech Branch.V seriálu se mohou anglicky mluvící diváci učit česky. Nečiní tak však pouze lidé, kteří neumí česky vůbec, ale i ti, kteří nechtějí zapomenout umět mluvit česky a také ti, jejichž rodiče či prarodiče česky mluví. Tento seriál, spolu s reportážemi ze zajímavých míst ČR a receptů na českou kuchyni, patří mezi nejpopulárnější pořady vysílané na CATV a rádi bychom v jeho vysílání pokračovali i v následujících letech.

Seriál „Osobnosti české historie“ chce populární formou seznámit diváky v 25 dílech s nejznámějšími osobnostmi české historie od prvních Přemyslovců po velikány národního obrození. Jedná se o osobnosti, které se proslavily nejen u nás, ale i za hranicemi a jejichž odkaz má stále co říct i dnešním generacím. V seriálu se tak bok po boku objeví panovníci, světci, reformátoři, vojevůdci, spisovatelé, malíři, divadelníci a hudební skladatelé, jež po dlouhá staletí formovali kulturní povědomí českého národa, a některým se dokonce podařilo ovlivnit dění v Evropě. Seriál není určen pouze pro milovníky historie, i laiky může ke sledování přilákat zvědavost, jak a kým byli ovlivněni jejich předci, těm, kteří už mají nějaké povědomí, je pomůže rozšířit.

Dalším seriálem, který bychom chtěli natočit, je seriál s názvem „Památky západočeského kraje“. V seriálu se objeví klášter Teplá, zámky Bezdružice, Kynžvart, Bečov nad Teplou, Mostov a Sokolov, hrady Loket, Seenberg a Hauenštejn, hornické muzeum Krásno a další. Jedná se o významné památky v tohoto regionu. Pro americké diváky bude tento seriál velice zajímavý také tím, že v USA se hrady a zámky vůbec nevyskytují. Tento seriál by měl být prvním z několika, které představují památky v jednotlivých regionech celé České Republiky, ovšem jejich realizace závisí na grantech a jiné finanční pomoci.

Seriály spatří diváci v USA, kde si CATV za pět let svého působení vytvořila širokou základnu věrných diváků. CATV totiž vysílá v okolí Chicaga, na území, kde žije přes pět milionů lidí, z nichž se přes sto tisíc hlásí k českému původu. Díky internetovému vysílání (www.catvusa.com) se její diváci rozrostli i o obyvatele jiných států USA (Nebraska, Kansas, Texas, Kalifornie, Illinois, Wisconsin, Michigan, Florida aj.). Anglické vysílání má však i své diváky v ostatních anglicky mluvících zemích jako je Kanada, Austrálie a Velká Británie. CATV totiž jako jediná televize na světě vizuálně propaguje českou a moravskou kulturu a historii pouze v angličtině.

CATV je v USA registrována jako nezisková organizace a její vysílání je nekomerční. Náklady na produkci a vysílání pořadu jsou ve větší míře financované z neziskového sektoru a z příspěvků diváků. Za své působení obdržela již několik cen, včetně ceny za Nejlepší etnické médium v chicagském okresu. Programová náplň CATV je vzdělávacího a informativního charakteru, nesnaží se nahrazovat televizní a rozhlasové vysílání českých médií v Americe, naopak je svým divákům doporučuje.

Pokud bude vše pokračovat podle očekávání, všechny projekty Czech Branch se budou na CATV vysílat v letech 2009 a 2010 a budou následovat i pokračování.
Kontakt:

Veronika Mihálová
tisková mluvčí
media@catvusa.com
+420 776 11 85 2


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 10. 2008 11:47
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Czech-American TV - Czech Branch (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Czech-American TV Czech Branch (neziskové občanské sdružení) je součástí nekomerční Česko-Americké televize, pro kterou vyrábí reportáže a televizní seriály z České Republiky. Tvoří ji dobrovolníci z celé republiky. Czech-American TV (CATV) jako jediná na světě vizuálně propaguje českou a moravskou kulturu pouze v angličtině. Programová náplň CATV je vzdělávacího a informativního charakteru.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.