Contipro otevírá výzkumné centrum světové úrovně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Contipro otevírá výzkumné centrum světové úrovně


Dolní Dobrouč (Ústeckoorlicko) 3. září - Biotechnologický holding Contipro Group 8. září oficiálně otevře nové výzkumné centrum, které poskytne špičkové zázemí pro oddělení výzkumu a vývoje. Rozloha a vybavení nových laboratoří jsou v českých poměrech ojedinělé.

Stavbu nové budovy si vyžádalo neustále se rozšiřující oddělení výzkumu a vývoje, kde na projektech z oblasti tkáňového inženýrství, hojení ran, a cílené distribuce léčiv, pracuje 70 výzkumníků. Nesporný inovační potenciál dobroučské firmy neunikl pozornosti agentur CzechInvest a AFI, když projekt firmy„Výzkumné centrum pro lékařské nanobiotechnologie“, získal první místo v soutěži Investor roku 2008. Uskutečnit výstavbu moderního vědeckého pracoviště pomohla dotace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, čerpaná z programu „Potenciál“. Z celkové sumy 117 milionů korun se MPO ČR bude podílet 57 miliony korun. Nové laboratoře jsou svou velikostí, a zaměřením na vývoj farmaceutických produktů nové generace, v českém prostředí unikátní. Součástí nového komplexu je i školící středisko, určené pro vědecké konference a semináře.

Vladimír Velebný, generální ředitel holdingu, uvedl: „Výstavba nového výzkumného centra pro nás byla, vzhledem k střednědobé orientaci holdingu vyvíjet léčiva na bázi hyaluronanu, zcela klíčová. Zázemí nových laboratoří nám pomůže rozšířit a prohloubit výzkumný potenciál firmy, a přijít tak na trh s dalšími originálními produkty.“

Slavnostního otevření nových laboratoří se kromě politické reprezentace Pardubického kraje zúčastní i představitelé českých univerzit a lékařských fakult. Tato akce se uskuteční v rámci oslav dvacátého výročí založení firmy Contipro, která je dnes významným regionálním zaměstnavatelem na Orlickoústecku.

---
Contipro Group je jedním z největších světových producentů kyseliny hyaluronové, která nachází uplatnění ve stále větším množství farmaceutických i kosmetických přípravků. Dále se holding zaměřuje na výzkum a vývoj fermentačních technologií, tkáňové inženýrství, hojení ran, a cílenou distribuci léků. Kromě produktů pro farmaceutický průmysl se holding specializuje na výrobky určené pro kosmetický průmysl a výživu. Vyrábí také originální přípravek na hojení ran Hyiodine, který se postupně prosazuje na trzích po celém světě.

Další informace poskytne: Radim Nový, Contipro Group, tel. 721 603 328
Kontakt:

Radim Nový
PR manager
novy@contipro.cz
721603328


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 9. 2010 10:52
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Contipro Group s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Biotechnologická výroba hyaluronanu, tkáňové inženýrství, fermentační technologie, hojení ran
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.