CLASS 40 "WeSailForTheWhales" PRVNÍ V CÍLI ATLANTIC RALLYE FOR CRUISERS | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


CLASS 40 "WeSailForTheWhales" PRVNÍ V CÍLI ATLANTIC RALLYE FOR CRUISERS


Společnosti SHOCK společně s ALTUMARE se podílely v listopadu na dopravě plachetnice "WeSailForTheWhale" na závod ARC přes Atlantik. Cílem bylo ověření a vyzkoušení si postupů, které přednášejí na kurzech první pomoci pro extrémní prostředí námořního jachtingu

Závodní jachta Class 40 "WeSailForTheWhales" doplula jako první ve třídě IRC Racing 8.12.2010 v 8:35, do cíle v Rodney Bay na karibském ostrově Svatá Lucie (St. Lucia). Z Kanárských ostrovů startovali na plavbu přes Atlantik stejně jako ostatní jachty závodní kategorie IRC Racing 21.11.2010.
Loď plula pod názvem WeSailForTheWhales na podporu velryb a delfínů a omezení podmořského hluku, což jsou projekty WDCS (Whales and Dolphins Conservation Society).
"Jako součást posádky této závodní lodi třídy Class 40 jsem byl při jejím převozu z anglického Hamble u Southamptonu na start letošní ARC. Plachetnice plula pod vedením zkušeného rakouského skippera Andrease Hanakampa, který s ALTUMARE spolupracuje na kurzech závodního jachtingu. Pluli jsme v režimu tréninkové závodní plavby jako přípravy na ARC. To znamená naplno a navíc se zkušebními výměnami plachet a testováním takeláže. Plout na závodní jachtě Class 40 ne jako pasažér, ale jako člen posádky, který se účastní všech služeb a prací na palubě znamená pro všechny hodně přípravy. My organizujeme kurzy první pomoci a kurzy přežití právě pro tahle prostředí. Ukázalo se, že všichni, kdo se na takovou plavbu vydají, by měli takový kurz mít. Na této lodi ho měli všichni. Naštěstí se nikomu nic nestalo a nikdo pomoc nepotřeboval. A to i přes velmi neklidnou plavbu, kdy se celá loď pohybovala na velkých vlnách. " říká Josef Horešovský, který na lodi jel.
Zodpovědnost a obavy o bezpečnost všech členů posádek a kapitánů lodí berou v Anglii a Rakousku velmi vážně a neustále se vzdělávají. I v SHOCK v kurzech dělají pro bezpečnost stále více. Společně s Fakultní nemocnicí Brno učí pro outdoor a jachting účastníky zavolat pomoc v obtížných podmínkách (třeba bez signálu GSM) a základy záchrany života v extrémních situacích a na moři nezbytné pro poskytnutí první pomoci a udržení života. Kurzy uznávají a doporučují npř. britská RYA (Royal Yachting Association), NYS Czech (National Yacht School - Škola jachtingu), Nika-Yacht,…pro své kapitány nebo Vanconet pro extrémní a outdoor aktivity.

V kurzech nově učí nouzovou komunikaci a vybavují cestovatele a jachtaře pro zajištění jejich bezpečnosti satelitním přístrojem SPOT na posílání SMS a nouzových zpráv i bez signálu GSM.


Více informací naleznete na www.shock.cz , www.altumare.cz

V případě dotazů se, prosím, obracejte na:
Ing. Josef Horešovský
managing partner
SHOCK s.r.o.
mobil +420 603 425 866
email horesovsky@shock.cz

Kontakt:

Barbora Horešovská
jednatel
horesovska@shock.cz
http://www.shock.cz
+420603485193
+420274780575


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 12. 2010 9:13
Kategorie: Sport
Název zdroje: SHOCK,s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Eventová a školicí firma SHOCK. V rámci školení vypisujeme stále nové otevřené i certifikované kurzy pro odborníky i veřejnost. Jako eventová agentura zajišťujeme pro své klienty plný servis při pořádání konferencí i jiných akcí, pro menší školení pronajímáme vlastní prostory ve školicím centru InGarden v Praze 10.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.