Čeští reprezentanti získali na MS v aerobiku pět zlatých medailí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští reprezentanti získali na MS v aerobiku pět zlatých medailí


Eindhoven (23. října 2010) – Pět zlatých medailí získali čeští reprezentanti na mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness, které se konalo v nizozemském Eindhovenu. Svou první zlatou ze světového šampionátu mezi ženami má Denisa Barešová, která po třinácti letech navázala na vítězství Olgy Šípkové.

Tituly obhájili Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek v párech, tříčlenné družstvo Radka a Tereza Cihlářovy se Zuzanou Reissovou. Opět zlaté jsou též týmy Scorpions Aerobic Dancers Kladno a Oxygen Příbram. Jediný titul, který Čechům unikl, byl v kategorii mužů. V ní skončil Jan Pochobradský druhý. Každý z vítězů získal od mezinárodní organizace FISAF prémii 700 eur. Druzí brali 500 a třetí 300 eur.

„Stále tomu nemohu uvěřit a jsem nesmírně šťastná,“ řekla Denisa Barešová ještě před dekorováním vítězů a doplnila: „Snad mi to dojde, až budu stát na nejvyšším stupni. Ale čeho si skutečně cením, že jsem po Olze Šípkové první žena z Česka, která získala. To znamená hrozně moc. Ale asi bych toho nedosáhla, kdyby tady se mnou nebyla máma a trenérka v jedné osobě.“

Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek obhájili světový titul podruhé za sebou a získali třetí zlato v řadě. „Získat tento titul bylo nejobtížnější,“ přiznal Sirotek a Šindelářová doplnila: „Jenže my jiný cíl než zlato mít nemůžeme. Proto jsme rádi, že jsme ho skutečně získali.“ Prémii 700 eur investují zpět do aerobiku. Pro příští sezonu za ně připraví novou hudbu i dresy. Sami se za titul odmění pobytem v maďarských lázních.

Dvojčata Radka a Tereza Cihlářovy si v den svých devatenáctých narozenin samy nadělily nejkrásnější dárek. Zlato ze soutěže tříčlenných týmů, v němž je doplňuje Zuzana Reissová. Nabitá eindhovenská hala jim zazpívala Happy Birthday. „To bylo tak dojemné, že jsme rozbrečely. Jako bychom dnes měly druhé vánoce,“ řekla po závodě Radka a Reissová připustila: „Z psychického hlediska byla obhajoba titulu náročnější, protože jsme netušily, co s námi tato nová situace udělá.“

Jan Pochobradský odjíždí z Eindhovenu se dvěma stříbry. Druhé bere v páru s Tamarou Jiříkovou. „Jsem spokojen, protože jsem přežil a stav rozbitého kolena si ještě více nezhoršil. Dal jsem do obou sestav vše, co ve mně zůstalo. Zatím do nevyšlo, ale až se dám dohromady, tak příští rok zaútočím na obě zlata,“ uvedl Pochobradský. Jiříková získala svou první medaili na MS. „A mám z ní velkou radost,“ poznamenala.

Při vystoupení českého stepového týmu Oxygen Příbram zaplněné hlediště bouřilo. Všichni rozhodčí ho dali na první místo a bodové hodnocení jen doplnilo absolutní převahu nad světem s plastovými stupínky. „Dosáhli jsme svého cíle, na který jsme celý rok dřeli,“ uvedla za tým Kristýna Vöröšová.

Valná hromada mezinárodní federace FISAF rozhodla, že mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční poslední červnový týden v Miláně. Italská kandidatura porazila ruskou. Světový šampionát pořádá v říjnu 2011 Austrálie.

Výsledky MS ve sportovní aerobiku a fitness
Finále - sportovní aerobik – dospělí – ženy-jednotlivci: 1. Denisa Barešová (ČR), 2. Rita Niemiová (Finsko), 2. Kylie Thomasová (Austrálie), … 6. Tamara Jiříková (ČR).
Muži-jednotlivci: 1. Brenton Andreoli (Austrálie), 2. Jan Pochobradský (ČR), 3. Cameron Brown (Austrálie), … 6. Daniel Komarov (ČR).
Páry: 1. Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek, 2. Tamara Jiříková, Jan Pochobradský, 3.Emily Danielsová, Brenton Andreoli (Austrálie), 4. Klára Benšová, Filip Hrdlička (ČR).
Tříčlenné týmy: 1. Radka a Tereza Cihlářovy, Zuzana Reissová, 2. Anna Pačesová, Markéta Linhartová, Sabina Horejcová, 3. Vojtěch Ešner, Gabriela Ziková, Jan Novosad (všichni ČR).
Fitness aerobik: 1. ČR - Scorpions Aerobic Dancers Kladno (M. Husáková, G. Husáková, Saidlová, Šmejkalová, Lansdorfová, Schoppelová, Kinzlová, Kadlecová, Koubová), 2. Austrálie – Synergy Fitness, 3. ČR – Fitness Center Hanky Šulcové (Chmelařová, Hrdličková, Čermáková, Jelínková, Kolářová, Pozníčková, Mielniková, Peisarová, Dostálová), 4. ČR – Aerobic Team Veroniky Vrzbové (Novotná, Janoušková, Silová, Klepalová, Vavroňová, Řeháková, Pochylá, Dušková).
Step: 1. ČR – Oxygen Příbram (L. Chlebnová, D. Chlebnová, Kleinbauerová, Vöröšová, Svobodová, Mišjaková, Severová, Drobtíková), 2. Rusko – Grsuog Flamenko, 3. Rusko – Ssuace Samara.
Kontakt:

Jana Hubačová
manažerka
vzdelavani@csae.cz
777 668 213
271 746 626


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 2

Vydáno: 23. 10. 2010 21:58
Kategorie: Sport
Název zdroje: Český svaz aerobiku (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Český svaz aerobiku je občanské sdružení, jehož cílem je rozvíjet rekreační formy aerobních forem cvičení a wellness aktivit obyvatelstva, podporovat mistrovské i nemistrovské soutěže a s tím spojené soutěžní a reprezentační aktivity na všech úrovních a pečovat o vzdělávání trenérů a instruktorů pro širokou veřejnost.
Je zástupcem ČR v organizaci FISAF s právem vysílat závodníky na mezinárodní závody a organizovat mistrovství Evropy i světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.