Čeští debatéři vezou stříbro z největšího evropského debatního klání | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čeští debatéři vezou stříbro z největšího evropského debatního klání


Praha, 15. listopadu 2010 – Národní tým České republiky obsadil druhé místo na mezinárodním debatním turnaji považovaném za neoficiální otevřené mistrovství Evropy EurOpen ve Stuttgartu. V semifinále reprezentanti porazili tým Koreje, ve finále však nejtěsnějším rozdílem 3:4 podlehli výběru východní Kanady.

Asociace debatních klubů, která v České republice organizačně zajišťuje výběr a činnost národní reprezentace v debatování, vyslala na nejlépe obsazený mezinárodní debatní turnaj na starém kontinentu dva soutěžící týmy pod vedením trenérů Ireny Kotíkové a Matěje Piláta. Národní tým skončil v těžké konkurenci nejlépe mezi evropskými týmy a to na druhém místě, když ve finále těsným rozdílem hlasů rozhodčích 3:4 nestačil na výběr východní Kanady. Druhý tým složený z budoucích reprezentačních nadějí skončil těsně před branami play-off na deváté pozici.

Finálová debata proti výběru východní Kanady se uskutečnila o právě uplynulém víkendu. Předcházelo jí týdenní klání. V něm oba české týmy shodně zvítězily šestkrát z osmi soutěžních debat základní části, avšak horší skóre odsoudilo druhý český tým k neúčasti ve čtvrtfinále. Národní tým postoupil do play-off ze šestého místa a postupně porazil výběr západní Kanady ve čtvrtfinále a národní tým Koreje v semifinále.

„Naši reprezentanti opět ukázali, že se mezinárodní konkurence nebojí a jsou schopni porážet i týmy, pro něž je angličtina, která se v mezinárodních debatách využívá, mateřským jazykem,“ nešetří slovy chvály trenérka národního týmu Irena Kotíková. „Ráda bych také vyzdvihla náš druhý tým, pro nějž šlo o první velkou mezinárodní akci a který přesto dokázal obsadit výbornou devátou pozici mezi třiceti zúčastněnými týmy.“ V individuálním hodnocení řečníků skončila jako nejlepší z Čechů Lenka Habětínová na desátém místě.

Národní tým, který má na kontě rovněž bronzové medaile z letošního mistrovství světa organizace IDEA a zlaté medaile z nedávného mistrovství světa IDEA v online debatování, startoval na EurOpen ve složení Lenka Habětínová, Jana Lohrová, Šimon Podhajský a Václav Soukup.
Kontakt:

Vlastimil Waic
PR konzultant
waic@debatovani.cz
http://www.debatovani.cz
777998614


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 11. 2010 15:59
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Asociace debatních klubů, o. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Asociace debatních klubů napomáhá aktivnímu sebevzdělávání, které naplňuje v rovině výchovné, vzdělávací a společenské. Sdružení organizuje v ČR vzdělávací programy (Debatní liga, Romská debatní liga, Debatování napříč osnovami) zaměřené na využití debaty jako výukové metody. Asociace debatních klubů je členem Mezinárodní asociace vzdělávání debatou IDEA. Vybírá a podporuje národní reprezentaci České republiky zejména pro mezinárodní debatní soutěže pořádané organizacemi IDEA a WSDC. ADK je členem České rady dětí a mládeže a organizací uznanou MŠMT ČR pro oblast práce s dětmi a mládeží na léta 2008 až 2010.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.