Česká pošta s.p. podepsala smlouvu na komplexní softwarové řešení pro Facility management | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Česká pošta s.p. podepsala smlouvu na komplexní softwarové řešení pro Facility management


Česká pošta s.p. si pro realizaci dodávky komplexního softwarového řešení pro Facility management vybrala aplikaci AFM (Alstanet Facility Management) od společnosti Alstanet. Cílem celého projektu je nasazení CAFM aplikace s využitím napříč celou Českou poštou. Aplikace bude finálně spravovat cca 4 000 budov včetně evidenčních a procesních FM oblastí. V rámci autoparku bude evidovat cca 4 000 vozidel a jejich FM procesů. Ve formě „interního zákazníka“ bude s aplikací v roli zadavatelů a schvalovatelů pracovat cca 15 – 25 000 uživatelů. V roli FM podpory pro interní zákazníky pak bude s aplikací pracovat cca 800 uživatelů.

Rozsahem se jedná o unikátní projekt, jehož cílem je vytvoření robustního řešení v souladu s aktuálními trendy a normami pro facility management. V rámci řešení bude realizováno několik diametrálně odlišných oblastí, tj. evidencí FM entit, procesů a jejich vyhodnocování prostřednictvím KPI metodiky se zaměřením na výsledný produkt (Key Performance Indicators).
Česká pošta bude mít k dispozici kompletní evidenci všech FM entit, tj. nemovitostí, majetku, zaměstnanců, dodavatelských a odběratelských subjektů, smluv, výkresů, energií, technologií, DMS, klíčů a karet a odpadů. V rámci evidence a realizace procesů plánování údržby, incidentního helpdesku, inventur, autoprovozu, investičních akcí, controllingu a budgetování, likvidační a škodní komise, archivaci dokumentů, krizový management, stěhování, aukce, faktury a objednávky, respektive jejich oběh v rámci FM prostředí a schvalování. Nad všemi procesy bude realizováno vyhodnocování prostřednictvím KPI.
Vzhledem k potřebám na realizaci komplexních IT řešení dojde k propojení na stávající systémy. Aplikace AFM tak bude propojena s následujícími systémy:
• EZS a EPS na straně technologií z evidenčních a ve věci plánování a řízení údržby, incidentního helpdesku a krizového managementu z důvodů procesních
• ERP SAP kde dojde zejména ke sdílení a využití dat z oblastí personalistiky, majetku, financí a pasportizace
• Archibus pro sdílení a následného využití pasportizačních dat ze všech budov zákazníka
• Napojení na systémy dodavatelských společností v oblasti FM poskytovatelů
V současné době byl ukončen Kick-off projektu a probíhají první etapy. Ukončení projektu je naplánováno na konec roku 2010.
Kontakt:

Petra Gütterová
Marketing a PR
petra.gutterova@alstanet.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 2. 2010 9:58
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Alstanet s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Alstanet s.r.o. je předním poskytovatelem softwarové podpory pro Facility Management. Na českém trhu působí přes 10 let. Alstanet nasadil desítky implementací z oblasti CAFM, EAM a CRM a v nabídce má téměř 30 specializovaných modulů/oblastí. Poskytuje vlastní, funkční a ověřenou platformu využívající prostředí webového prohlížeče bez nutnosti instalace! Alstanet je tým profesionálů, klientsky orientovaný s velmi flexibilním přístupem.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.