Centrum SÁMOVKA otevřelo druhý Dům na půli cesty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Centrum SÁMOVKA otevřelo druhý Dům na půli cesty


/26. listopadu 2009/ Centrum prevence a pomoci dětem žijícím mimo vlastní rodinu se sídlem v Sámově ulici v pražských Vršovicích zahájilo provoz dalšího Domu na půli cesty v Jaromírově ulici v Nuslích.

Odborný tým Centra SÁMOVKA poskytuje už více než 5 let pomoc a podporu dětem žijícím mimo vlastní rodinu. Prostřednictvím terapeutických, vzdělávacích a poznávacích aktivit zde získávají sociálně znevýhodněné děti a dospívající nové sociální dovednosti a vědomosti, které přispívají k jejich snadnějšímu společenskému začlenění a individuálnímu rozvoji.

„Odchod mladých lidí z dětských domovů je v České republice stále poměrně stresující životní zlom. Dospívající obvykle nejsou na samostatný život dostatečně připraveni a je pro ně velmi těžké sehnat si dostupné bydlení a často i práci“, říká Ing. Dana Malá, vedoucí Centra SÁMOVKA a dodává: „Naše centrum vedle dalších programů nabízí právě program prvního samostatného bydlení, který umožňuje našim klientům získat více času k přípravě na samostatný život. V srpnu t.r. jsme jej akreditovali jako sociální službu DPC a jsme moc rádi, že se nám podařilo rozšířit naši kapacitu o dalších 5 bytů v novém domě.“

Finančně zvýhodněný podnájem s podporou průvodce, který poradí při každodenních problémech, má tak v současnosti možnost využít až 15 klientů.
Bydlení v Centru SÁMOVKA má tři návazné stupně a umožňuje tak dlouhodobější podporu klientů. Na sociální službu Byty na půli cesty navazuje program pro samostatnější klienty Startovací byty. Vybraní zájemci mohou získat další až tříletou podporu v bytech typu Satelit.

Jedním z hlavních vzdělávacích programů centra je dlouhodobý projekt SOS18 – Příprava na samostatný život, jehož se zúčastňuje dospívající mládež z dětských domovů z celé ČR. V rámci tohoto programu si osvojují praktické dovednosti potřebné pro úspěšné zvládnutí vstupu do samostatného života.

Do „SÁMOVKY“ také každý týden pravidelně přichází přes 50 dětí z pražských Klokánků navštívit výtvarné a keramické dílny nebo si pod odborným vedením užít svobody volného pohybu a spontánního projevu v rámci pohybových, rytmických a muzikoterapeutických programů.


O SPOLEČNOSTI
----------------------------------------------------------------------------------------------
Centrum SÁMOVKA se zrodilo z dvouleté spolupráce Pražské správy nemovitostí, spol. s r.o., generálního sponzora, a občanského sdružení Středisko náhradní rodinné péče. Svoji činnost zahájilo 21. září 2004 pod oficiálním názvem Centrum prevence a pomoci dětem žijícím mimo vlastní rodinu v Sámově ulici v Praze – Vršovicích. Hlavním posláním zařízení je všestranná podpora a pomoc dětem a dospívajícím, kteří žijí v dětských domovech, zařízeních pro děti vyžadující okamžitou pomoc případně v pěstounských rodinách. Konkrétní pomoc této skupině klientů spočívá v realizaci jednotlivých programů, které Centrum SÁMOVKA nabízí.
Za účelem zajištění jeho provozu vzniklo občanské sdružení Vhled, které pomáhá naplňovat záměry jeho činnosti a realizovat jeho konkrétní programy.
Během pěti let existence využilo služeb Centra SÁMOVKA více než 650 dětí a 350 mladistvých z dětských domovů celé České republiky. Většina z nich se zúčastnila realizovaných programů opakovaně.Kontakty

Centrum SÁMOVKA
Sámova 6, 101 00 Praha 10
www.vhled-samovka.cz
Ing. Dana Malá
vedoucí centra
tel.: +420 271 745 099
e-mail: vhled@tiscali.cz


Playground (PR agentura)
Na Šafránce 31, 101 00 Praha 10
www.eplayground.cz
Jakub Svěrák
mobil: +420 603 155 194
e-mail: jakub@eplayground.czKontakt:

Jakub Svěrák
jakub@eplayground.cz
603155194


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 11. 2009 16:33
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Playground (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Playground je komunikační prostor sdružující PR specialisty, art directory, copywritery, designery a marketingové konzultanty.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.