Celková nabídka bytů v Praze přesahuje 7000, vloni se nejvíce prodalo na Praze 9 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Celková nabídka bytů v Praze přesahuje 7000, vloni se nejvíce prodalo na Praze 9


25.01.2011, Praha – Celková nabídka nových bytů v Praze v projektech s 50 a více byty přesahovala k 31.12.2010 hranici sedmi tisíc, přesněji 7084 nových bytů. Za celý rok 2010 přitom pražští developeři prodali celkem 2691 jednotek. Aktuální nabídka nových bytů v Praze tak tvoří zhruba 2,5 násobek celkové roční poptávky. Vyplývá to z pravidelné analýzy přední české developerské společnosti EKOSPOL, která patří mezi trojku největších českých developerů dle podílu na trhu prodaných bytů.

Celkem 7084 nabízených nových bytů obsahuje všechny bytové jednotky v developerských projektech s 50 a více byty v katastrálním území Hl. m. Prahy, které developeři aktivně nabízejí. Jde o byty v různých stádiích realizace – celkové číslo tedy zahrnuje jak byty dokončené, tak byty ve fázi probíhající výstavby i byty, které se již prodávají, ale ještě se nezačaly stavět. Celkový počet dokončených a dlouhodobě neprodejných bytů – tzv. „ležáků“ – byl ke stejnému datu roven číslu 2276. Na celkové zásobě nabízených bytů tak ležáky participují přibližně z jedné třetiny.

Podle Evžena Korce, generálního ředitele a předsedy představenstva developerské společnosti EKOSPOL, je však nabídka nových bytů v hlavním městě nedostatečná. „Musíme si uvědomit, že těch zhruba 4800 bytů v nově připravovaných projektech, které nyní Praha nabízí, bude dokončeno v horizontu 1-2 let. Pokud se v Praze vloni prodalo 2691 bytů a v letošním roce očekáváme prodej přesahující 3000, pak by se současná nabídka nových, cenově konkurenceschopných bytů měla blížit spíše hranici šest tisíc,“ myslí si Korec. „Předražené dokončené byty z období realitního boomu konkurenci netvoří – nikdo si je totiž za současné ceny nekoupí a ani developeři, ani banky se zatím ke slevám nemají,“ pokračuje Evžen Korec.

Nedostatečné nabídce nových cenově dostupných bytů se EKOSPOL rozhodl čelit přípravou nových rezidenčních projektů, které začne prodávat či stavět již v letošním roce. „Již na Nový rok jsme do nabídky přidali dalších 58 bytů v druhé etapě projektu Viladomy Uhříněves a také byty v druhé etapě projektu Nový Park Písnice, která nabízí celkem 108 nových bytů,“ vypočítává Evžen Korec. V horizontu nejbližších měsíců rozšíří EKOSPOL svoji nabídku o další dům se 103 byty v projektu Nové Měcholupy II, do prodeje půjde také třetí etapa úspěšného areálu Panorama Kyje III s 90 byty. „Věříme, že jsme se vydali správným směrem. Předprodanost našich nových bytových projektů dnes přesahuje i 70 % ještě před prvním kopnutím do země,“ pochvaluje si výbornou prodejnost Korec.

Ze zbrusu nových bytových projektů, které EKOSPOL letos nabídne, jmenujme první etapu projektu Výhledy Barrandov se 153 byty či první etapu bytového areálu Viladomy Dubeč, která nabídne 80 bytů.

Nejvíce bytů se vloni prodalo na Praze 9, kde je i největší nabídka
Jak dále vyplývá ze statistik EKOSPOL, v roce 2010 se nejvíce bytů prodalo v městském obvodě Praha 9. Své kupce zde našlo 896 nových bytů. Na druhém místě skončila Praha 5 s 617 byty a na třetím Praha 4 s 447 byty. Silnou čtyřku uzavírá městský obvod Prahy 10 s 351 byty (viz přiložený graf č. 1).

S prodeji a zájmem o nové byty koresponduje i jejich nabídka. Nejvíce nových bytů nabízeli k 31.12.2010 developeři ve stejných městských obvodech a dokonce i ve stejném pořadí (viz graf č. 2).

Nejméně prodaných i nabízených bytů tradičně eviduje centrum města – městské obvody Praha 1 a 2 a také Praha 6 a 7. Důvodem relativně nízkých prodejů je podle Evžena Korce především vysoká cenová úroveň, důvodem omezené nabídky pak nedostatek volných stavebních pozemků vhodných k zástavbě.Kontakt:

Milan Jankovský
PR & marketing
marketing.2@ekospol.cz
www.ekospol.cz/?utm_source=tiskovky
602124696
233372021


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 1. 2011 17:12
Kategorie: Reality
Název zdroje: EKOSPOL a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Prodáváme nejlevnější nové byty po celé Praze! 1+kk za 1,4 mil., 2+kk za 1,9 mil., 3+kk za 2,7 mil. Kč! Výrazné slevy na byty v Kyjích, Uhříněvsi, Písnici, Měcholupech a Vinoři. 19 let na špičce trhu, 8 000 klientů. Stavíme výhradně z vlastních finančních prostředků - 100% jistota dokončení stavby!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.