Čechomor odlétá na turné do Austrálie, přidává koncert na Novém Zélandu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Čechomor odlétá na turné do Austrálie, přidává koncert na Novém Zélandu


V březnu 2011 se skupina Čechomor vypraví na dlouho plánované měsíční turné po Austrálii. Představí se zde prostřednictvím šesti koncertů, z nichž čtyři se konají přímo na australském kontinentu, jeden proběhne na ostrově Tasmánia a jeden na Novém Zélandu.

Kapela odlétá dne 7. března 2011 a od protinožců se vrátí 4. dubna, v rámci turné vystoupí na šesti pódiích. „Na popud našich krajanů žijících v Austrálii jsme se rozhodli pomoci s organizací turné, zajistili jsme sponzory a Čechomoru se myšlenka natolik zalíbila, že již nic nemohlo zabránit tomu ji uskutečnit a zahájit přípravy", vysvětluje Leona Schubertová ze společnosti Melvinston, která celé turné spolupořádá.
Koncertní šňůra začíná 11. března v Sydney, kde bude koncert v City Recital Hall Angel Place, který se nachází v samém centru města a tento sál se řadí mezi světové špičky co se týče akustiky.
Pokračuje 15. března v Adelaide a vystoupení se bude konat v Czechoslovak Clubu. Klub byl založen v roce 1950 uprchlíky z komunistického Československa. Nyní do tohoto místa přiváží kus české kultury i skupina Čechomor.
„Chceme našim krajanům představit tradiční české písně v novém a zajímavějším pojetí a doufáme ve vřelé přijetí našeho repertoáru a celé kapely", říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.
Další zastávkou dle programu je město Melbourne dne 19. března, kde podmanivá hudba tohoto uskupení zazní v budově Národního divadla, jež se pyšní historií započatou již ve 20. letech minulého století.
Vzhledem k událostem, které nedávno krutě zasáhly Nový Zéland, skupina Čechomor na poslední chvíli přidává vystoupení v Aucklandu, které v rámci soudržnosti připravují tamní krajané. Koncert se bude konat 24. března 2011 a jeho výtěžek bude určen na pomoc lidem, kteří byli postiženi zemětřesením v Christchurch.
26. března následuje Brisbane. Tuto oblast před pár měsíci pro změnu postihly ničivé záplavy. Členové kapely si uvědomují, že nemohou změnit to, co se zde stalo, ale mohou účastníky koncertu alespoň potěšit svojí hudbou a pokusit se vrátit do jejich myslí optimismus a nové síly k návratu do běžného života.
Celý projekt uzavře vystoupení v Launcestonu na ostrově Tasmania dne 1. dubna.
"Pobyt na ostrově využijeme také k rekreaci, k získání další inspirace a načerpání nových sil k dokončení připravované desky", doplňuje František Černý, který je kytaristou a zpěvákem Čechomoru. Dojmy a zážitky z cest a koncertů můžete pravidelně sledovat na webových stránkách kapely či prostřednictvím jejich profilu na Facebooku.
K turné v Austrálii byly vytvořeny i speciální webové stránky, které najdete zde: www.czechomor-australian-tour.com.

Kontaktní informace: Martina Viskupová, PR Manager Czechomor Agency s.r.o.
tel.:775 873 567
e-mail: czechomorpr@gmail.com, martina@czechomor-agency.com
Kontakt:

Martina Viskupová
PR Manager
czechomorpr@gmail.com
www.cechomor.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 3. 2011 17:36
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Czechomor Agency (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.