Carlsbad Ski Sprint 2008 v centru lázní | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Carlsbad Ski Sprint 2008 v centru lázní


Sprinterská trať, běžci na lyžích a tisíce diváků, to není horské středisko, ale obrázek nejznámějších českých lázní o 2.svátku vánočním. Do Karlových Varů zavítá 26.prosince pět národních týmů v běžeckém lyžování – Česko, Německo, Rakousko, Rusko a Slovensko, aby změřily síly v 2.ročníku Carlsbad Ski Sprintu. Patronát nad akcí převzal vítěz loňské Tour de Ski a vítěz Světového poháru v běhu na lyžích 2007-8 Lukáš Bauer. Pořadateli akce jsou společnost Müller Production s.r.o.,Lyžařský klub Quilt Pernink a Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. Generálním partnerem projektu „Carlsbad Ski Sprint 2008“ je letos poprvé Město Karlovy Vary.

Sprinterským hvězdám běžeckého lyžování , Němci Josefu Welzlovi, který vyhrál individuální sprint na Světovém poháru v Düsseldorfu, českému biatlonistovi Michalu Šlezingrovi, držiteli stříbrné a bronzové medaile z MS v biatlonu 2007, vítězi posledního závodu SP 2007 se na dvou šestisetmetrových okruzích postaví v domácích barvách členové české reprezentace karlovarský odchovanec Václav Kupilík a mistr světa v běhu na 50km 2005 Martin Koukal.

Trať závodních parametrů 30cm výšky sněhu a 8m šířky a 600m délky trati pro sprint volnou technikou bude preparována 1200m3 sněhu, uměle vyrobeného na sjezdovce v Abertamech. Sněžné děla od firmy Snowmakers vyrobila od 15.prosince cca 1500cm3 sněhu. Dopravu mezi Abertamy a Karlovými Vary obstará 9 .nákladních vozů. Organizátoři budou od 25.prosince navážet sníh na nejrušnější karlovarskou třídu T.G.Masaryka. Technickou úpravu tratí zajistí rolba kterou zapůjčilo sdružení Centrální Krušnohoří. Další nezbytné technické vybavení, zapůjčilo sdružení Centrální Krušnohoří.

Jednotlivé teamy se opět usídlí ve stanech v sadech před Lázněmi V. Tamtéž je na hlavním pódiu pro diváky Carlsbad Ski Sprintu 2008 připraven bohatý doprovodný program:
15:00 h povánoční koncert kapely Maxim Turbulenc
16:00 h PVP family závod dětských nadějí
17:00 h vyhlášení vítězů dětského závodu
17:00 h tréninky
18:00 h start hlavního závodu
19:15 h vložený závod osobností
19:30 h vyhlášení hlavního závodu
20:00 h ohňostroj

Slavnostní vyhlášení Carlsbad Ski Sprintu 2008 proběhne v 19:30 hodin. To už bude dle nového systému závodu známo vítězné duo. Pro zatraktivnění závodu zvolili organizátoři následující systém:

Za každý národ budou závodit dva lyžaři. V každém rozběhu startují tři závodníci, každý z jiného národního družstva. Následně postoupí první tři družstva s největším počtem bodů do finále. Při rovnosti bodů družstev bude rozhodovat větší počet bodů lepšího závodníka v družstvu, dále pak větší počet prvních míst, případně výsledek vzájemných soubojů obou družstev.

Zajímavým bodem programu bude také vložený závod osobností, klasika běžce Martina Koukala a biatlonisty Michal Šlezingra.

Akreditace pro novináře bude fungovat 26. prosince od 14:00 hodin v Press centru u hlavní pošty na třídě T.G.Masaryka.
Kontakt:

Martina Poštová
tiskové středisko
martina.postova@mproduction.cz
+420 776 776 096


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 12. 2008 12:36
Kategorie: Sport
Název zdroje: Kanoe Mattoni (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Carlsbad Ski Sprint - 2.ročník mezinárodního závodu v běhu na lyžích volnou technikou v Karlových Varech
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.