Barocco sempre giovane úspěšně do nového roku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Barocco sempre giovane úspěšně do nového roku


Závěr roku 2010 byl pro komorní sobor Barocco sempre giovane mimořádně úspěšný. Pražské koncerty ve Smetanově síni Obecního domu (Mezinárodní festival České doteky hudby – Hudba vánoční Prahy), v Dvořákově síni Domu umělců (Rudolfinum - Pocta sv. Cecílii), v Senátu PČR - Rytířském sálu Valdštejnského paláce (koncert pro Českou televizi), v Kostele sv. Šimona a Judy (koncert festivalu Svátky hudby), stejně tak dva prosincové koncerty v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích se setkaly s mimořádným ohlasem publika i odborné kritiky. Také v nadcházejícím roce bude Barocco sempre giovane účinkovat na mnoha významných koncertech a hudebních festivalech u nás i v zahraničí.

Návštěvníci abonentních cyklů BSG v Pardubicích se mohou těšit v první polovině roku 2011 na tyto koncerty:
17. února 2011 v 19 hodin zahájí Barocco sempre giovane tradiční abonentní cyklus v Rytířském sálu zámku Pardubicích koncertem z díla A. Vivaldiho, Ch. Avisona, G. Ph. Telemanna, P. Nardiniho a J. S. Bacha.
17. března bude na zámku spolu s Barocco sempre giovane koncertovat vynikající maďarský dirigent, klavírista a cembalista István Dénes.
13. dubna uspořádá soubor Velikonoční koncert. Posluchači se mohou těšit m. j. na Stabat Mater Antonia Vivaldiho s vynikající interpretkou barokní hudby, altistkou Markétou Cukrovou.
12. května proběhne v Rytířském sálu zámku v Pardubicích Jarní koncert, na kterém zazní slavný cyklus Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání stálé členky a sólistky souboru houslistky Ivy Kramperové.
16. června bude hlavním protagonistou koncertu Jiří Stivín, interpret barokní hudby, multiinstrumentalista, improvizátor a jazzman, umělec, s kterým Barocco sempre giovane v poslední době často spolupracuje. Koncert se bude konat v Sukově síni Domu hudby.

Vstupenky na jednotlivé koncerty nebo zvýhodněné předplatné na celý cyklus:
Pardubice Region Tourism, náměstí Republiky 1, Pardubice, tel. 466 768 390
nebo na www.ticketportal.cz.
Více informací: www.barocco.cz.

Kontakt:

Josef Krečmer
Umělecký vedoucí, dramaturg
josef.krecmer@worldonline.cz
www.barocco.cz
775370600
466265325


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 12. 2010 12:19
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Josef Krečmer, umelecká agentura (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Pořádání a zajišťování koncertů
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.