Barocco sempre giovane s Václavem Hudečkem v Makedonii | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Barocco sempre giovane s Václavem Hudečkem v Makedonii


Ve středu 18. srpna 2010 bude koncertovat komorní soubor Barocco sempre giovane se sólistou Václavem Hudečkem na mezinárodním hudebním festivalu Ohridské léto v Makedonii.

Jeden z nejvýznamnějších evropských hudebních festivalů se koná v historickém centru slovanské kultury a vzdělanosti na břehu Ohridského jezera, v starodávném městě Ohrid, v 10. a 11. století hlavním městě Makedonské říše.
Komorní soubor Barocco sempre giovane se sólistou Václavem Hudečkem se představí v rámci jubilejního padesátého ročníku festivalu v chrámu Sv. Sophie v Ohridu s díly českých i světových autorů (Jan Jiří Benda, Jan Václav Stamic, Antonio Vivaldi, Johann Sebastian Bach a Wolfgang Amadeus Mozart). Tento koncert se uskuteční na základě Ujednání o kulturní spolupráci mezi ministerstvem kultury České republiky a Ministerstvem kultury Republiky Makedonie.
Komorní soubor Barocco sempre giovane byl založen v roce 2004, má za sebou řadu významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Mezinárodní hudební festival Brno, The Ohrid Summer Festival, Svátky hudby v Praze, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, IMusicFest of George Lobkowicz, Podblanický podzim, Theatrum Kuks, Čarovné tóny Macochy atd.), jeho koncerty vysílala v přímém přenosu Česká televize, Televize Noe, Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů v Rytířském sále zámku v Pardubicích.
23. září v rámci těchto abonentních koncerů pokřtí Barocco sempre giovane v Rytířském sálu zámku na zahajovacím konceru sezóny své nové CD s názvem Concerti grossi italiani.
14. října se v Rytířském sálu zámku představí spolu s BSG vynikající hornista Radek Baborák, tentokrát nejen jako sólista, ale též jako dirigent.
2. prosince bude na zámku koncertovat BSG opět s Václavem Hudečkem.
Předplatné na tyto koncerty je možno už dnes zakoupit: Pardubice Region Tourism, náměstí Republiky 1, Pardubice nebo na www.ticketportal.cz.
Více na: www.barocco.cz
Kontakt:

Josef Krečmer
Umělecký vedoucí, dramaturg
josef.krecmer@worldonline.cz
775370600
466265325


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 8. 2010 17:50
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Josef Krečmer, umelecká agentura (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Pořádání a zajišťování koncertů
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.