Alza.cz jedničkou v prodeji notebooků za rok 2009 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Alza.cz jedničkou v prodeji notebooků za rok 2009


Největší internetový obchodník v České republice, společnost Alza.cz, prodala za uplynulý rok celkem 112 491 kusů notebooků. Je to o 44% více než v roce 2008 a dokonce trojnásobně více než v roce 2007. Alza.cz a.s. se tím stala absolutní jedničkou v prodeji notebooků na českém trhu a jedním z největších prodejců na trhu středoevropském.

„V předešlém roce jsme každodenně analyzovali požadavky tisíců našich zákazníků. Díky tomu jsme byli schopni vytvořit v přímé spolupráci s předními světovými výrobci exkluzivní konfigurace notebooků,“ uvádí Jan Samko, marketingový ředitel společnosti. Loňský rok ukázal, že výrazně roste počítačová gramotnost českých zákazníků. Ta se projevuje jejich požadavky na konfigurace notebooků zejména v poměru cena/výkon. „Bez ohledu na probíhající ekonomickou krizi prodeje notebooků v loňském roce rostly. Tento trend předpokládáme i v roce letošním,“ dodává Jan Samko.Trendy v prodeji notebooků v roce 2010

Společnost Alza.cz předpokládá pokračující nárůst prodeje notebooků, protože na trh přichází více druhů modelů, jejichž cílem je oslovit mnohem širší zákaznickou skupinu. Příkladem mohou být designové notebooky, odolné notebooky, notebooky pro ženy, děti, či profesionály v různých oborech. Na trhu se rovněž objeví ultra-přenosné netbooky, jež nabízejí maximální mobilitu a mimořádnou výdrž baterie, dále výkonné notebooky osazené vícejádrovými procesory, diskrétní grafikou a mnoha technologickými novinkami. Například oproti loňskému běžnému notebooku budou letošní modely o 30% lehčí, tenčí, kompaktnější a díky nízkonapěťovým procesorům vydrží téměř 12 hodin na jedno nabití. Přesto jejich výkon a především cena zůstanou zachovány. Ceny nejlevnějších notebooků dnes začínají již na 4990,- Kč bez DPH.Kontakt:

Jan Samko
Marketingový ředitel
samko@alza.cz
+420 777 107 777
+420 225 340 141


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 2. 2010 11:02
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Alza.cz a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. Už v roce 2005 přesáhl obrat společnosti Alza.cz hranici 1 miliardy Kč. Na českém trhu šlo o první pokoření této hranice internetovým obchodem. Společnost Alza.cz každý rok upevňuje svou pozici a v roce 2009 stoupl dosáhl obrat již 4,164 miliardy Kč a společnost vyřídila 1 141 280 objednávek.

Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby. V předchozích letech získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy řadu prestižních ocenění. Jedná se například o cenu GE Money Multiservis Obchodník roku 2008 či absolutního vítěze ceny HP Partner roku 2009 – zde Alza.cz získala prvenství rovněž v kategorii Dosažený obrat v prodeji notebooků.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.