Alza.cz: Za první tři měsíce roku 2009 máme miliardu! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Alza.cz: Za první tři měsíce roku 2009 máme miliardu!


Tohle opravdu není apríl. V Alza.cz letos zákazníci utratili za zboží už více než jednu miliardu korun. Navzdory finanční krizi se Alza.cz daří růst. „Je to fantastický obchodní úspěch“, komentuje situaci Jan Samko, marketingový ředitel společnosti. „I v letošním roce potvrzujeme svou pozici lídra prodeje na českém internetu. Jsme stabilní firma a poskytujeme kvalitní služby. Lidé nám věří, a proto u nás nakupují i v současné složité době,“ dodává. Alza.cz za první tři měsíce dosáhla tržeb 1,07 miliardy korun. Meziroční růst společnosti stále výrazně překonává hranici 30%. Alza.cz potvrzuje a upevňuje svou pozici největšího internetového obchodu.

Společnost také od začátku roku výrazně expanduje. Alza.cz otevřela během února novou pobočku v Praze 5 v bezprostřední blízkosti metra Lužiny a již za měsíc přibude k Brnu a Bratislavě i další mimopražská pobočka, a to přímo v centru Plzně. "Rozhodnutí rozšířit naši síť poboček je reakcí na poptávku našich zákazníků po větší dostupnosti po našich službách," dodává ředitel pobočkové sítě Jan Moudřík. Velkými změnami projde i centrála společnosti v Praze - Holešovicích, kde již brzy mohou zákazníci zavítat do zcela nového show-roomu s plochou 700m2 a prezentací toho nejnovějšího a nejlepšího ze světa počítačů a elektroniky.

V současné době nabízí internetový obchod Alza.cz téměř 20 000 produktů od více než pěti set světových značek. Návštěvnost webových stránek www.alza.cz se pohybuje nad hranicí 3 milionů návštěvníků měsíčně (březen 2009). Denní návštěvnost překonává 120 000 unikátních uživatelů, kteří denně shlédnou až 2 miliony zobrazených stránek. Stránky Alza.cz jsou nejnavštěvovanější stránkou v oblasti počítačů a elektroniky na českém internetu.

O společnosti Alza.cz

Společnost Alza.cz se zabývá prodejem výpočetní techniky a elektroniky od roku 1994 a dlouhodobě je lídrem českého internetového trhu. V roce 2008 přesáhl obrat společnosti 3,2 miliardy Kč a společnost vyřídila 792 000 objednávek. Jedničkou na trhu je Alza.cz zejména díky bezkonkurenční skladové dostupnosti zboží, široké nabídce produktů a nadstandardním službám, které doprovázejí samotný prodej i poprodejní služby.

V minulém roce získala společnost Alza.cz a.s. za své obchodní úspěchy i řadu prestižních ocenění. Jmenujme například GE Money Multiservis Obchodník roku 2008 a HP Partner roku 2008 za absolutní prvenství v kategorii Dosažený obrat v prodeji notebooků. Touto cenou tak byla i formálně potvrzena pozice Alza.cz coby lídra v prodeji notebooků na českém trhu. Společnost Alza.cz a.s. prodala za uplynulý rok 2008 celkem 78317 kusů notebooků, což je oproti roku 2007 nárůst o 122%. To zajišťuje Alza.cz dominantní postavení mezi prodejci mobilních počítačů.
Kontakt:

Jan Samko
Marketingový ředitel
samko@alza.cz
+420 777 107 777
+420 225 340 141


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2009 9:18
Kategorie: Finance
Název zdroje: Alza.cz a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Největší obchod s počítači a elektronikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.