AKCENTA CZ ruší některé poplatky, jiné výrazně snižuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


AKCENTA CZ ruší některé poplatky, jiné výrazně snižuje


AKCENTA CZ od dnešního dne zrušila některé poplatky, ceny u řady transakčních poplatků v rámci devizových obchodů razantně snížila a to v některých případech až na třetinu.

28. březen 2011, Hradec Králové - AKCENTA CZ, jeden z předních obchodníků s devizami v České republice a první držitel licence Platební instituce, dnes oznámila zrušení některých poplatků a snížení ceny u řady dalších, které jsou účtovány za platební styk. Klienti tak od dnešního dne nebudou platit například za odeslání eur na účty vedené u slovenských bank, polských zlotých do polských bank a forintů do Maďarska. V případě snížení poplatků se nejedná o kosmetické změny, ale o výrazné snížení, které se pozitivně dotkne naprosté většiny klientů. Nejvýrazněji byl snížen poplatek za europlatbu v rámci EU, tedy pokud klient chce poslat eura na účet v rámci Evropské unie. Z původních 190 korun klesl na pouhých 60,-. Nižší poplatky si od dneška mohou užívat také klienti, kteří ke svým obchodním nebo soukromým účelům používají dolary, nebo polské zloté či maďarské forinty. Poplatek za jejich převod do ostatních zemí světa klesl o 50 korun. Další snížení se týká i poplatků za platby v ostatních měnách.

„Devizoví obchodníci, mezi které AKCENTA CZ patří, nabízejí svým klientům oproti bankám výhodnější kurzy a především také nižší poplatky za převod finančních prostředků na účty de facto kdekoliv na světě. Díky jejich snížení ušetří naši klienti ještě víc finančních prostředků, které mohou například investovat zpět do svého podnikání,“ řekl ke snížení poplatků Milan Cerman, ředitel společnosti AKCENTA CZ. „Snížení poplatků je i jakési poděkování klientům a náš dárek k příležitosti získání licence Platební instituce, která je pro nás důležitá,“ dodal Milan Cerman.

Díky snížení poplatků je využívání služeb AKCENTY CZ pro platební styk, který zahrnuje i devizové obchody, ještě výhodnější a ve spojení s individuálně stanovovanými kurzy mohou klienti oproti nabídkám bank výrazně ušetřit. Nový ceník, který je platný od 28. 3. 2011, je k dispozici na internetových stránkách www.fx.akcenta.eu.
Kontakt:

Jan Vlček
PR
jan.vlcek@akcenta.eu
www.akcenta.eu
731646527


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2011 11:10
Kategorie: Finance
Název zdroje: Akcenta (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O společnosti AKCENTA CZ, a.s.
AKCENTA CZ je jedním z nejvýznamnějších obchodníků s devizami na českém trhu s více než 10letou tradicí. Kromě výhodných kurzů pro nákup a prodej deviz a nízkých poplatků za platební styk, nabízí i zajištění proti kurzovým rizikům. AKCENTA CZ je držitelem povolení (Č.j.:2011/1199/570) k činnosti platební instituce podle zákona o platebním styku č.284/2009 Sb. § 3 odst. 1 písm. a)b)c)e)f). Jako jedna ze dvou nebankovních společností obchodující s devizami v ČR je držitelem Licence pro obchodování s cennými papíry, která ji opravňuje k uzavírání forwardových a swapových obchodů. Zajišťuje směnu měn za výhodné kurzy a bez poplatku.

O skupině AKCENTA:
Skupinu AKCENTA tvoří tři samostatné společnosti: AKCENTA CZ, a.s., obchodník s devizami, AKCENTA ENERGIE, a.s., obchodník s elektrickou energií, a AKCENTA, spořitelní a úvěrní družstvo. Skupina působí na středoevropském trhu v oblasti obchodování s devizami, obchodování s energií a poskytování bankovních služeb, vkladů a úvěrů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.