Kniha Smrtící odkaz mezi nejprodávanější českou beletrií | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kniha Smrtící odkaz mezi nejprodávanější českou beletrií


Nakladatelství XYZ, s.r.o. uvedlo na trh první český thriller, ve kterém se do prostředí mezinárodního zločinu prolíná prostředí vládní letky i prostějovských speciálních sil. Kniha Smrtící odkaz, autorky Moniky Maratové je dramatickým příběhem člověka, do jehož života vtrhl s ničivostí laviny organizovaný zločin. Kniha byla před koncem roku jedním z nejprodávanějších českých titulů na serveru popron.cz.

Nelítostný souboj elitního pilota s organizovaným zločinem
Elitní pilot Petr, kapitán českého Air Force One, je po náhlé smrti bratra vtažen do boje na život a na smrt s dealery drog. Absolvoval nejutajenější výcvik v naší armádě, prošel peklem válečného zajetí na Balkáně ale nic z toho jej nemohlo dostatečně připravit na nečekanou realitu všedního života.
Ve spolupráci s policií postupně odhaluje překvapivou pravdu o soukromém životě, ale i povaze svého nevlastního bratra. Přitom se dostává do situací extrémně nebezpečných i bolestných. Nejednou se ocitá psychicky i fyzicky na dně.
Autorka nás seznamuje s realitou výcviku elitních průzkumníků a pilotů, ukazuje práci špičkových lékařů, policistů a členů Horské záchranné služby. Jak samotná zápletka a prostředí, tak i dokonalé pochopení psychiky a motivací jednání hlavních postav evokují otázku, kde končí skutečnost a začíná fikce. Nesčetněkrát budete přemýšlet nad tím, kde čerpala autorka námět, zda skutečně pronikla do přísně střežených archivů, nebo zda má jen bujnou fantazii…
Strhující thriller nejen ze světa mezinárodního organizovaného zločinu vás zcela pohltí a přečtete jej doslova se zatajeným dechem…

Monika Maratová, *1968 v Praze
Dcera hudebního skladatele Zdeňka Marata. Po studiích pracovala v zahraniční redakci Československého rozhlasu, v nakladatelství, v softwarové firmě, ale zejména jako asistentka režie ve Filmovém studiu Barrandov a produkční Paláce kultury a Krátkého filmu.
Mezi její koníčky patří i plastikové modelářství, z čehož částečně vyplývá její současná publikační činnost v odborném časopise Modelář a práce redaktorky a administrátorky modelářského internetového serveru Modelforum.
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 1. 2011 11:31
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Petra Dolanská (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.