Společnost ČKD Blansko podepsala v průběhu III. Q. 2010 tři kontrakty v celkové hodnotě 253 mil. Kč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost ČKD Blansko podepsala v průběhu III. Q. 2010 tři kontrakty v celkové hodnotě 253 mil. Kč


Společnost ČKD Blansko Holding, a.s. podepsala v průběhu III. Q. 2010 tři kontrakty v celkové hodnotě 253 mil. Kč se zákazníky ze Švýcarska, Polska a Švédska. První kontrakt v hodnotě 105 mil. Kč se vztahuje na dodávku pěti uzávěrů pro vodní elektrárnu Kaiserstuhl ve Švýcarsku. Kč. Druhým je generální oprava hlavních částí turbíny TG 2 pro PVE 200 MW Zarnowiec v Polsku v hodnotě 50 mil. Kč. Třetím kontraktem je realizace generální opravy dvou vertikálních turbín Kaplan /2 x 34 MW/ pro vodní stupně Betsele a Hällforsen ve Švédsku v hodnotě 98 mil. Kč. Objem uzavřených kontraktů za všechny společnosti holdingu ČKD Blansko v III. Q. 2010 dosáhnul úrovně bezmála 320 mil. Kč. Hodnota všech doposud uzavřených kontraktů od začátku roku činí 940 mil. Kč.

„Jsem rád, že se potvrdilo dobré nastavení naší strategie provedené před dvěma roky, a že jsme i následnými kroky při jejich praktické realizaci nesešli z cesty a dosáhli tak kontraktů s vysokou mírou prestiže, pokud jde o cílové trhy i vlastní projekty na nich. Kvalita našich výrobků tak mohla najít odezvu, jakou si plně zasluhuje. Tato konstatování potvrzují nejen zde jmenované kontrakty již uzavřené, ale i další projekt, jehož kontraktace je dokončována v těchto dnech. Je to dodávka dvou sériově řazených klapek DN 3600, PN 12 pro dalšího prestižního hráče v energetickém sektoru, rakouský Verbund a jeho projekt 2 x 215 MW PVE Reißeck II,“ uvedl Ing. Vladimír Ježek, obchodní ředitel ČKD Blansko Holding, a.s.

První z kontraktů, na dodávku uzávěrů do nově budované strojní skupiny MG3 pro vodní elektrárnu Kaiserstuhl, byl podepsán koncem července 2010 se švýcarskou společností EWO, předním poskytovatelem energetických služeb v rámci regionu Obwalden. Obsahem kontraktu jsou dodávky dvou kulových uzávěrů typu DN 1300 a PN 48, dvou klapkových uzávěrů typu DN 2000 a PN 25 a jednoho klapkového uzávěru typu DN 2200 a PN 6/10. Výroba uzávěrů bude zahájena v I. polovině roku 2011, přejímky uzávěrů jsou naplánovány na první polovinu roku 2012 a předání díla zákazníkovi na elektrárně proběhne na podzim 2012.

Druhý kontrakt, který se vztahuje na generální opravu TG 2 vodní elektrárny Zarnowiec v Polsku, byl podepsán se společností Energoprojekt Varšava, S.A. koncem června 2010. Tomuto kontraktu předcházela úspěšná spolupráce při postupné realizaci generálních oprav TG 4, TG 3 a TG 1, kde se společnost ČKD Blansko podílela jako dodavatel hlavních částí turbíny i na montážních pracích, zejména na realizaci unikátních operací opracování nedemontovatelných dílců přímo na elektrárně. Aktuálně realizovaný projekt generální opravy TG2 zahrnuje opravu rozvaděče turbíny s modernizací tvaru rozváděcích lopat, dále dodávku nové axiální ucpávky, nového centrálního mazání, nové uložení čepů klapkového uzávěru, opravu servomotorů rozvaděče a klapky a opravu hřídele turbíny i generátoru. Demontáž jednotlivých částí na elektrárně bude zahájena v říjnu 2010, postupné opravy ve výrobních prostorách společnosti ČKD Blansko pak budou probíhat od listopadu 2010 do března 2011. V červnu 2011 bude opravované soustrojí TG 2 uvedeno opět do provozu.

Třetí kontrakt, který byl podepsán se společností E.ON Vattenkraft Sverige AB, jehož hodnota přesahuje 98 mil. Kč, je generální oprava dvou vodních vertikálních turbín Kaplan, každá o průměru 5.1 m pro vodní elektrárny Betsele a Hällforsen. Vodní elektrárna Hällforsen byla uvedena do provozu v roce 1964, vodní elektrárna Betsele o rok později v roce 1965. Oprava obou vodních elektráren tak probíhá po více než 45 letech. Oprava vodní turbíny vodní elektrárny Betsele bude zahájena v červnu 2011, expedice zpět na elektrárnu je naplánována na konec srpna 2011. Oprava vodní turbíny vodní elektrárny Hällforsen je naplánována na červen 2012, její následná expedice na elektrárnu proběhne v srpnu 2012. Projekt je zajišťován na klíč, tedy včetně demontáže i zpětné montáže stroje.

ČKD Blansko Holding, a.s. je přímým pokračovatelem ČKD Blansko, strojírenské firmy s bohatou historickou tradicí. Počátky strojírenské výroby v místě sídla společnosti se datují od roku 1698. ČKD Blansko se již více než 100 let specializuje v produkci vodních turbín a poskytuje kompletní hydrotechnické zařízení vodních elektráren dle různých požadavků a specifik zákazníka. Výrobní možnosti podniku umožňují zabývat se rovněž opracováváním svařenců podle specifických potřeb zákazníka. Na podzim roku 2007 založila společnost ČKD Blansko Holding, a.s. dceřinou společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. navazuje na tradici dodávek vodních turbín a hydrotechnických zařízení pro malé vodní elektrárny. Produkty z ČKD Blansko Holding, a.s. jsou využívány po celém světě a nesou pečeť kvality českého strojírenství. ČKD Blansko Holding, a.s. je členem skupiny JSC Tyazhmash.
Kontakt:

Lenka Holubová
public relations
lenka.holubova@ckdblansko.cz
+420516401111


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2010 8:50
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.