Kuchyňské linky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kuchyňské linky


Kuchyňská linka je nedílnou součástí každé domácnosti. Připravujete zde nejrůznější dobroty pro Vás a Vaše blízké. S nákupem nové kuchyňské linky se každý zabývá tím, jak by měla vypadat, jaká dvířka se mu líbí, jakou by měla mít barvu a co od ní očekává. Uvažovali jste ale také, kde má být která plocha, aby kuchyně splňovala požadavky Vašeho těla a zároveň byla praktická a bezpečná? Investice do kuchyňské linky je zásadní položkou do rozpočtu rekonstrukce bydlení. A tak je více, než vhodné se také zabývat i tím, jak se budete v kuchyňské lince pohybovat. V kuchyňské lince se jedná o tzv. pracovní, či pohybové trasy. Těm je třeba se náležitě věnovat a vědět co, kde a s čím děláte.

Jak je to ve Vašich kuchyňských linkách?

Však znáte, jak to bylo a v mnoha domácnostech, i stále je. Kuchyňské linky se především v panelácích rozestavily tak, aby se tam hlavně vešly. Pracovní plochu, nemáte vlastně žádnou a o odkládací ploše jste si vždy na kuchyňské lince jen nechávali zdát. Pro svůj pohyb Vám zbývá tak půl metru místa, takže když chce někdo projít je v kuchyni velmi těsno. A romantické vaření ve dvou? To je zcela nemožné.

Logické uspořádání kuchyňské linky

Pokud si tedy budete Vaše bydlení vybavovat novou kuchyňskou linkou a dodržíte-li některá pravidla, hodně se Vám uleví. Kuchyňská linka se zvětší už jen proto, že nebudete horké hrnce přendávat tam a zpět, z důvodu nelogicky rozestavených částí.

Sporák umístěte od stěny. U sporáku je potřeba mít místo po obou stranách, jedno je na odložení horkého nádobí a druhá strana na přípravu a suroviny. U surovin v kuchyňské lince je třeba mít dřez. A u něj také odkládací plocha, například na zatím neomytou zeleninu. Pokud jste pravák, mějte Vaší kuchyňskou linku a především přípravnu a pracovní plochy rozestaveny, jako při čtení zleva do prava (leváci samozřejmě obráceně):

• Odkládací plocha – např. na zeleninu či maso před omytím
• Dřez – omývání surovin
• Pracovní deska – příprava omytých polotovarů, krájení apod.
• Sporák – vaření
• Odkládací plocha - odstavování horkých hrnců apod.

Pokud Vám to místnost a rozvody vody a elektřiny v kuchyňské lince dovolí, stejně si rozestavte i kuchyňské spotřebiče, dle smyslu použití. Lednice by tedy měla být vlevo a myčka na opačném konci. (opět, pro leváky platí zrcadlově obrácená varianta kuchyňské linky). Vše tak dostane řád, vše budete mít po ruce a vystačíte tak i s menším prostorem, když po kuchyňské lince nebudete nádobí přendávat z jedné strany na druhou.

Tím ale také přispějete k vyšší bezpečnosti celé kuchyňské linky. Jelikož čas u sporáku, kde hrozí popálení, se zkrátí na nezbytné minimum. A naopak v jeho přítomnosti se nebudou vyskytovat nože, které byste měli neustále položené pod rukama apod.

Přirozený pohyb v kuchyňské lince

Kuchyňská linka se tak stane smysluplnou místností a to i v paneláku, které jsou pověstné svojí nepraktičností a „zajímavě“ řešenou logikou. Ale naštěstí máme „zlaté ruce“ a chytré hlavy, které to vždy dokáží vymyslet lépe i za ztížených podmínek. A ještě jedna rada na závěr, ovšem máte-li k tomu doma místo. Dodržujte vzdálenost mezi hranou pracovní plochy kuchyňské linky a zdí, nebo skříní za Vámi, alespoň 90 centimetrů. To Vám vystačí pro pohodlný pohyb po kuchyni i případný průchod další osoby.

Kontaktujte odborníky na kuchyňské linky na http://www.kuchyne-radys.cz/ !
Kontakt:

Jakub Hladký
jakub.hladky@seo-expert.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 1

Vydáno: 7. 5. 2009 11:40
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: SEO expert s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SEO - EXPERT.CZ - špičkové služby v oblasti optimalizace pro vyhledávače - SEO. SEO konzultace dle Vašeho přání, optimalizace internetových obchodů e-shopů, webů a www stránek pro vyhledávače. Komplexní profesionální SEO služby.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.