Lidovci: Česko patří mezi nejproblémovější země při čerpání EU dotací | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci: Česko patří mezi nejproblémovější země při čerpání EU dotací


Praha – Česko patří dlouhodobě mezi nejproblémovější země při čerpání evropských dotací. KDU-ČSL na tento problém upozorňuje už dlouhodobě a za pravdu jí dala i nedávná návštěva delegace kontrolního výboru Evropského parlamentu pod vedením německé europoslankyně Ingeborg Grässleové.

Stavba metra dvakrát dražší než v Hamburku
„Jak asi všichni očekávali, výsledky kontrol nedopadly pro Česko zrovna nejlépe. Zjistilo se, že některé projekty byly naprosto nesmyslné, jako je například zvedací most v Kolíně, přes který neproplula jediná loď. Další z nich měly být podezřele předražené. Asi každého musí praštit do očí, když vidí, že při rozšíření trasy A pražského metra měly být náklady na jeden kilometr dvakrát dražší než v Hamburku,“ popisuje některá zjištění evropské delegace kandidát do Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský.

Jde o peníze všech daňových poplatníků
„Měli jsme dojem, že kontrolní systém byl v Česku nastavený tak, aby umožňoval neregulérnosti či dokonce podvody. Pravidla chránící soutěž byla obcházena a žádosti o projekt byly projednávány ve prospěch předem určených příjemců,“ uvádí se v tiskové zprávě vydané Ingeborg Grässleovou.
„Je proto v našem zájmu zlepšit kontrolní mechanismy pro získávání evropských dotací, a zabránit tak protiprávnímu jednání. Jedním z nich může být rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu také na kontrolu hospodaření obcí. Korupce a podvody při získávání peněz z evropských fondů jsou špatnou vizitkou celé České republiky. Navíc musíme mít na paměti, že jde o peníze nás všech daňových poplatníků, které pak putují do kapes korupčníků,“ dodává Zdechovský.
Daniel Rejman
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 4. 2014 9:52
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.